Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félek felmondani a munkahelyem...

Félek felmondani a munkahelyemen. Hogyan kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Ez az első munkahelyem, ami nem diákmunka. A kollégáim és a főnökeim mindig nagyon rendesek voltak velem, viszont magát a munkát és a céget nem szeretem, és nem is illik igazán a végzettségemhez. Adódott egy jobb lehetőség, ezért szeretnék váltani. Viszont szégyellek odamenni és felmondani. Sok energiát fektettek a betanításomba, illetve abba is, hogy be tudjak illeszkedni, én meg már 4 hónap után otthagynám őket. Nagyon ideges vagyok amiatt, hogy hogyan fognak reagálni, illetve hogy mennyire lesz kellemetlen az egy hónap felmondási idő.


Valakinek van esetleg tapasztalata, hogy hogyan érdemes nekifutni a felmondásnak? Mennyire kell részletesen megindokolni? Idegesség ellen mit lehet kezdeni?


Köszönöm szépen előre is, ha valaki válaszol!



2021. júl. 25. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam ebből nagy ügyet csinálni, odamegyek a HR-eshez (vagy akinek erről tudnia kell) és közlöm hogy adódott egy jobb lehetőség ezért váltani fogok.

Ő továbbadja az infót a feletteseknek, ha valakivel nagyon jóban vagyok akkor neki elmondom.

Nyilván probálkoznak ilyenkor valamit kiszedni belőled hogy miért, ha ez nem elég akkor elmondhatod hogy nem tetszett a munkaköröd és a cég. Arra készülj fel hogy rá fognak kérdezni hogy miért és hogy miért nem szóltál időben, ilyenkor van hogy igérnek fűt-fát de ne dőlj be neki, ha alapból nem érezted jól magad ott akkor utánna se fogod.

2021. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!