Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 340 ezer forintos nettó...

340 ezer forintos nettó fizetésből mennyire lehet megélni egyedül, ha egy garzont vagy egy kisebb lakást bérelek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mennyire lehet félretenni vagy szórakozásra költeni. A jelenlegi inflációs helyzet miatt kétségeim vannak, hogy nem lenne még ez a fizetés sem elegendő az átlagos életszínvonalhoz. 22 éves pályakezdő informatikus vagyok, tehát elég valószínű, hogy később a sokszorosát fogom keresni, de mégis nyomasztó belegondolni a jelenlegi helyzetbe.

2022. aug. 6. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ennyiből még inkább szobát kellene bérelni, akkor élhetsz átlagos színvonalon. Ha garzon bérelni, az elvisz 200at, a maradék pedig szerintem szűkös minden más költségre.
2022. aug. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy Debrecenben élek. Ott általában már 110 ezerért lehet találni garzont.
2022. aug. 6. 00:09
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Átlagéletet tudsz élni. Ha marad 230-ad egy hónapra, akkor nem nagy labon, de kijössz. Esetleg pár tízezret félre tudsz tenni, ha nincsen nagyobb kiadásod. Aggodnod nem kell, informatikusként ez lesz több.
2022. aug. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Én 150 000-et fizetek egy 2 szobás albérletre, plusz sok pénzt kajára,vagyis hát nem kuporgatok,azt eszek ami jól esik,és így éppenhogy megélek.

Spórolni nem nagyon tudsz ennyi pénzből ilyen drágaság mellett.

2022. aug. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Rezsi, kaja egy minimális szórakozás és később majd jobb lesz...
2022. aug. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

#2 110-nél kevesebbért nincs? Más nagyobb várásokban, mint például Pécsen vagy Szegeden ha szemfüles és gyors, akár 80-90-ért is lehet találni kisebb lakásokat.

De egyébként ha 110-ért veszel is ki egy kecót + fizeted a rezsit + a közös költséget, meg megveszed az alap cuccokat (kaja, háztartási szer...), akkor azért egy minimális összeget félre tudsz tenni/el tudsz szórakozni, HA odafigyelsz, és nem mindenből a drágábbat veszed, vagyis ha nem lazacot eszel minden második nap, meg nem rendelgeted folyton a kaját stb.

Szerintem ez egyébként hoz egy átlag színvonalat, főleg ha úgy nézzük, hogy egyedül gazdálkodod ki az egészet.

Egyébként ha van/szeretnél autót, akkor viszont neccesebb a szitu, az elég sokat el tud még vinni pluszba..


Összegészében azt mondhatnám, hogy megélni meg fogsz tudni, de két kézzel nem fogod tudni szórni a pénzt mindenre, amin csak megakad a szemed.

2022. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Én is így látom, hogy egy átlagos színvonalat ki lehet hozni ebből a fizetésből. De mindenképp szükségem volt megerősítésre.

#6 De van olcsóbban, csak azokat sajnos hamar elkapkodják és mire meglátom a hirdetést, már 10-en érdeklődtek iránta. Hátha sikerül találnom 80 körül egyet azért.

2022. aug. 6. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó neked hogy ilyenjol keresel kérdező... Én főiskolai tanári diplomával kitorolhetem a segge, 200 e nettoval.
2022. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!