Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként mennyire...

Programozóként mennyire fontos a diploma? Mennyi plusz juttatást jelent?

Figyelt kérdés
2 félév egyetem után rájöttem, hogy ez a rendszer nekem nagyon nem jön be. Már megtaláltam mi érdekel a legjobban és miben tudnék legjobb lenni, és csak azzal szeretnék foglalkozni, viszont itt egyetemen sok olyan tárgy van ami nem igazán segít ebben fejlődni, és van 1-2 ami teljesen haszontalan tárgy és még nehéz is. A maradék 4 félév sok időt elvenne, főleg, hogy az ösztöndíjból nem szeretnék akkor már kiesni és így hozni kéne egy erős 3-as szintet, plusz így, hogy nem élvezem mentálisan is megterhelés lenne.

2022. jún. 3. 15:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%

Semennyire. Pályakezdőként jól mutat, de amúgy nem fontos már. Régebben volt presztízs kérdés, hogy egy fejlesztő cégnél csak diplomások vannak.

Manapság egy GreenFox vagy CodeCool végzettet is simán felvesznek, mert nincs ember se.


Persze vannak olyan pozíciók, ahova a diploma vagy a PhD elengedhetetlen.

2022. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Bizonyos területekre kell a tudás, pl big datához, illetve juniorként segít elhelyezkedni. Mást nem ad, plusz juttatást meg pláne nem.
2022. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire.
2022. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Simán felvettek junior fejlesztői pozícióra érettségivel. Teszt van, amin diplomások is elhasalnak, láttam párat. Juttatást semmit nem ad. Épp most fogok medior szintre lépni (3 hét munkaviszony kell még hátra, minden más követelményt teljesítettem), így kezd alakulni az álomfizu, amit sokan nem hisznek el. Nyilván a két szép szemedért nem fogják megadni, le is kell tenni valamit az asztalra hozzá.
2022. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

Diplomásként megmutatják melyik ajtó a szolárium és egyzőterem..

Diploma nélkül megmutatják melyik ajtó a kijárat.. 🙄

2022. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok pozicio van, ahova elvaras a diploma, de ha nem olyan teruleten/cegnel dolgozol, akkor nem fontos.
2022. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire 😀 Ha átmész az interjúkon, és meg tudod oldani a feladatokat, akkor megy neked a munka. Ez nem azt jelenti, hogy bárki képes rá, vagy hogy könnyű lenne, nem. De hálisten kikerült a képből az, hogy egy teljesen felesleges, hosszú, elavult rendszeren kelljen magad végigrágni ahhoz, hogy egyáltalán elkezdhess dolgozni egy olyan területen, ahol az egyetemen tanult dolgok 80%-át nem fogod használni.
2022. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták, sok helyen kell, de ha pl. webfejlesztőnek mész, akkor teljesen felesleges. Pozíciófüggő.
2022. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
12%
8 ezt mindig meg akartam kérdezni: mit jelent az, hogy NEM webfejlesztő? Csak azért kérdezem, mert manapság minden létező adatot valamilyen apiról szedsz, x + 1 security rétegen keresztül, valamilyen cloud rendszerről. Nem ezen a területen dolgozom, de pl ha egy Audi kocsi szenzorait kell programozni, az is két részből áll nagy vonalakban: hogy jut el az adat a szenzorig, és aztán a következő lépés, hogy a begyűjtött adattal mit csinál az autó. Szépen elküldi valami apira, ami a másik oldalan lekezelődik, vagy lekérdez valamilyen adatot az apiból (updatek stb). Tehát kérdezem: mit csinál az, aki nem webfejleszt?
2022. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
23%
+ 1: egy komplett cloud rendszert felépíteni, üzemeltetni is egy külön művészet (kubernetes, docker, ilyen olyan servicek kapcsolata, 100+1 service implementálása). Ez mind web. Mit csinál az, aki nem ír http requesteket, frontendet, backendet, cloud cuccokat? Kávéfőzőt programozik? C++-ban robotokat configol? Tényleg érdekel. Ez talán a piac legkisebb része jelenleg.
2022. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!