Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik programozóként dolgoztok,...

Akik programozóként dolgoztok, kérlek mondjatok pozitívumokat, s pár tényt, hogy miért éri meg azt a szakmát választani?

Figyelt kérdés
Nem értem miért van az a közvélemény hogy aki programozónak tanul az biztos pénzhajhász, nem érdeklik az emberi kapcsolatok, stb.. Miért van ez a csőlátás? Évek óta tudom hogy informatikus szeretnék lenni, s most a felvételi előtt egy héttel annyira elvették a kedvemet az ilyenfajta vélemények sokasága..

2022. júl. 9. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
pénz
2022. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigylik a programozókat, és sokan nem tudják elképzelni, hogy ez milyen munka. És igen, valóban sokan a pénz miatt mennek, de ők egy idő után kihullanak, mert ehhez adottságok is kellenek.
2022. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti a programozónak nagy türelme van
2022. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

"Évek óta tudom hogy informatikus szeretnék lenni"


Sebaj, majd kinövöd.


Aszociális, vagy antiszociális programozók kevesen vannak. Jellemzően ők a krém, a legjobbak.

Én is efféle vagyok, de én nem tartozom a legjobbak közé, csak autisztikus jellem vagyok, és nincs türelmem az emberekhez.


Szerintem, mielőtt döntesz, végezz el néhány képesség felmérő tesztet és olvass bele a tananyagba is.

2022. júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Én max a pénz miatt mentem volna annak, de halálra untam volna az egészet.
2022. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Mert opcionálisan nyitott a matematika legójabb fejleményei felé, kisebb részben a fizika és egyéb természettudományok felé. Vagyis: nem feltétlenül kellenek ezek a dolgok, de akinek erre van igénye, el tud menni ilyen irányba is.


Mindig is érdekelt volna a kategóriaelmélet, az algebra, a matematikai logika, a típuselmélet (itt kb. a Martin-Löf típuselméletre gondolok), az elosztott jelenségek modellezése. Szerettem volna, ha mindez legalább közvetett, és legalább hosszú távon összeköthető módon kapcsolatban áll a munkámmal. Azt is szerettem volna, ha egyéb természetudományokkal pedig legalább valamilyen érintőleges kapcsolat adva lenne.


Haskell-programozóként elvileg e témák témák közül az előbbiek közvetlenül is kapcsolatban állnának a munkámmal, és az utóbbiak terén is lenne egy lazább kapcsolódás.


Persze a gyakorlat ennél rögösebb, de legalább hosszú távon adva van egy vízió.

2022. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárhonnan dolgozhatsz és szentül hiszem, hogy ebben a szakmában az egyik legrugalmasabb az időbeosztás.


Nem mindenkinek pozitívum, de folyamatosan tanulsz, nem is teheted meg, hogy ne legyél képben az új dolgokkal és ne pörögjön az agyad.


Viszonylag szerteágazó a szakma, szerintem a művészkétől a matematikus alkatig mindenki talál benne neki való szeletet.


Én az alkotás miatt szeretem ezt a szakmát és a szabadság miatt.

2022. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

- rugalmas időbeosztás

- diverz projektek( egészen a webfejlesztéstől a neuronhálókon át egészen a hardver leíró nyelvekig)

- jó fizetés(Azért na valljuk be nem utoló dolog)

- én személy szerint szeretek problémákat megoldani és keresgélni és én sose éreztem azt hogy unatkoznék programozás közben.


Aki csak ilyeneket mond az valszeg irigy arra hogy más olyan munkát végez amit szeret és még meg is fizetik elég szépen.

2022. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívum: pénz, rugalmas időbeosztás, rugalmas "munkahely", azaz akár otthonról is dolgozhatsz, vagy a Balaton partról is


Negatívum: unalmas, könnyen ki lehet égni, naphosszat egy székben ülsz, ami eléggé káros az egészségedre nézve

2022. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azért lettem programozó, mert játékok miatt elkezdtem magamtól foglalkozni vele 14 évesen. Igaz végül kicsit más irányba mentem (webfejlesztés), de a játékszerver és játékfejlesztés mellette élvezetesebb dolog számomra.


Szeretem kiélni a kreativitásomat a hobbim során. A munkám alatt ez jóval kötöttebb ugye.

Szeretem, ha olyat hozhatok létre ami még nem létezik. Tehát nem 800x ugyanazt a login formot, eseménykezelőt stb valósítom meg, hanem saját játékoknál mindig próbálok olyat alkotni amivel nem találkoztam még és szerintem jó ötlet. Persze ilyenkor kikérem más véleményét is.


Munkahelyen szeretek jókat dumálni a kollégákkal, érdekes szakmai, vagy más témákról beszélgetni. Persze ez megvannak máshol is, de itt talán több idő jut erre.

2022. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!