Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Keves a penz de fix a melo,...

Keves a penz de fix a melo, valtanek de felek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy munkam brutto 200ezer a fizetes plusz napidij kb 160ra jon ki a havi berem.

Ez nyugdijas melo siman itt lehetnek addig.

Viszont ez borzalmasan keves penz, es lenne egy masik melo ez tavkozles, havi 300koruli fizuval.

Viszont felek hogy nem menne olyan szinten hogy ne kuldjenek el…. Szerintetek?


2022. aug. 7. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát ... figyelj. Barátnőm úgy keres nettó 364-et havonta, hogy SZJA visszatérítést kap, de egyetem mellett teljes munkaidőben dolgozik, úgy hogy semmi köze a munkájának az egyetemi képzéshez. Tehát nem kell hozzá végzettség, sőt hátrány is, hogy nem tud 100%osan rá fókuszálni.


Én nettó 300-at kapok visszatérítés nélkül, mert "későn érő" egyetemista vagyok.


Ezt csak azért írom le, hogy van rengeteg lehetőség amihez nem kell végzettség és sokkal jobban lehet keresni, még úgyis ha pályakezdőként 0 tapasztalattal indulsz.


... ezért szerintem nem szabad leragadni nettó 160 ezres munkánál, még ha most úgy is tűnik, hogy nincs más lehetőség, mert midnig van más és rengeteg lehetőség van még most is.

2022. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helyedben váltanék mert ennyivel több fizuért megéri kockáztatni és a mostani béred éhen halni is kevés.
2022. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha legalább 20% bérkülönbség van két munkahely között, akkor válts! Állásinterjún eldöntik, hogy alkalmas vagy a pozícióra vagy sem, ha már felvennének, onnantól csak rajtad múlik a dolog. Ha nem vagy hanyag, link, hanem teljes erőbedobással dolgozol, biztosan nem válnak meg tőled!
2022. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon kevés pénz, dupla annyit fizetne a másik, jelentősen tudna emelni az életszínvonaladon.
2022. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Javaslom neked Almáys Kitti: Merj élni című előadását, fent van a youtube-on.

Én ennyi pénzért nem ragadnék le, ilyen munkát bármikor, bárhol találsz.

Első munkahelyed?

Egyébként elég ritka ám, hogy valakit kiraknak, mert nem tudja megtanulni a munkát. Vagy valami speciális tudás kell, ami nincs meg, de ezt általában állásinterjún azért szűrik. Vagy nagyon link az illető, és nem akar dolgozni.

Egyébként meg mindent meg lehet tanulni, ha az ember akarja.

2022. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki mer az nyer!


Higyj nekem.

2022. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!