Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával miért vesznek...

Diplomával miért vesznek komolyan?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rossz volt az érettségim, annyira rossz, hogy pontszámok alapján egyetlen egyetemi szakra sem jutottam volna be, maximum felsőoktatási szakképzésre.


Egy OKJ számítógépes grafikus szakmát szereztem, azzal dolgoztam. Aztán láttam van olyan hogy mozgókép és média szak ahová csak gyakorlati pontokat számolnak, tehát egyáltalán nem veszik figyelembe az érettségi pontokat, csak azt amit a gyakorlati felvételin szerzek.


Csináltam egy ütős felvételi videót meg fotósorozatot, erre bejutottam.


Lediplomáztam és egyszerűen nem akarom elhinni hogy még ezzel a "büfészakos" diplomával is mennyivel több lehetőségem és pénzem van.


pl. majdnem az összes multicégnél (autógyárak stb.) kell (ugyan nem sok) de azért néhány művészeti filmes, grafikus, kreatív szakember, a belső kommunikációhoz stb.


A vicc az hogy OKJ-s szakmámmal már régóta csináltam és tudtam ezeket a feladatokat, de akkor hiába jelentkeztem, szóba sem álltak velem.


És én komolyan nem érzem hogy sokkal többet tudnék, egy kicsit több elméletet kellett magolni egyetemen de ennyi.



2022. aug. 8. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Diploma általában egy mérföldkő, hogy képes vagy valamire, "papírod" lesz róla. Érettségi nélkül is lehet valaki művelt, jó a szakmájában, viszont ha valaki ezekkel rendelkezik nagyobb eséllyel lesz az, szerintem így próbálják a cégek szűrni a jelentkezőket.
2022. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeru, olyan sokan vannak a piacon h valami alapjan szurni kell az embereket.


Pld ha egy pozira van 100 jelentkezo akinek csak errettsegije van, 50 akinek csak okjaj, es 20 akinek egyeteme akkor nem fognak 170 embert interjuztatni hanem csak a 20 bol valogatnak.

2022. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
amit leirtam 2 esbe, pont ezert van az is, hogy ITban meg nem is nezik a papirt, csak a tudas szamit. Persze CV alapjan szurnek, x ev y technologiaban, de nagyon nem szamit az hogy kinek milyen papirja van mivel olyan keves a jelentkezo hogy meg igy se talalnak embert, hat akkor ha szurnek egyetemi diploma stb alapjan
2022. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Diplomaszerzéssel bizonyítottad, hogy képes vagy hosszú távon, nagyobb mennyiséget tanulni. Végig tudtál navigálni az egyetemi életen, ami valamilyen alapszintű talpraesettséget jelent. 3-5 éven keresztül nem adtad fel a kisebb-nagyobb akadályoknál sem, kitartó vagy, és van benned tanulni akarás.

Ezek alapján, még ha nem is 100% releváns az álláshoz a diploma, sokkal magabiztosabban veszlek fel bármilyen pozícióra, mert valószínűleg bele tudsz tanulni és nem hagyod ott próbaidő alatt.

Azt már konkrét cég válogatja, hogy a diploma alapelvárás, döntő faktor, vagy csak jó ha van.

2022. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

#4 Ezt az ömlengős bullshitet már... XD


Akkor is érvényes ez ha adott diplomást átrugdostak csak mondjuk, és végigbulizta, alkoholizálta az éveit? Diplomája meg van, csak épp semmit nem ér vele.

2022. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
#5: Pedig ez nagyon így van, Ugyanannyira érvényes, mint a kőműves szakmukásra, aki a suli mellé járt, de a kvóta miatt nem b/szták ki, csak beírták neki a kettest a szakmunkásbizonyítványba, hogy megszabaduljanak tőle.
2022. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Röhej amit a 4es ír. Főleg ha vki diplomával jelentkezik középfokú állásra. Az előbb utóbb úgyis dobbantani fog. Xd
2022. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Senior Séf ***** válasza:
80%
Te most panaszkodsz, vagy dicsekszel?
2022. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Dicskeszik,szerinte akinek nincs dipolmája az nem tud érvényesülni,és csóró marad.

Igazán elfelejthetnék az emberek már ezt az ostoba sztereotípiát.


Amúgy ismerősi körömbe pont hogy fordítva van,szakmai papírral van jó munkájuk pénzük,a büfészakos diploma meg semmit sem ér,hacsak nincs protekciód.


A legtöbb nevenincs büfészakon amúgy is átrugdossák a hallgatót,és még tanulni sem kell. Ez tapasztalat. Annyit is ér az a szak.

2022. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy pont arra a szakra jártam ahová te ( Eszterházy),és ott is hagytam mert teljesen felesleges szaknak érzem. Média szakkal protekció nélkül nem nagyon érvényesülsz. Sok pénzt meg pláne nem fogsz keresni..
2022. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!