Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával miért vesznek...

Diplomával miért vesznek komolyan?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rossz volt az érettségim, annyira rossz, hogy pontszámok alapján egyetlen egyetemi szakra sem jutottam volna be, maximum felsőoktatási szakképzésre.


Egy OKJ számítógépes grafikus szakmát szereztem, azzal dolgoztam. Aztán láttam van olyan hogy mozgókép és média szak ahová csak gyakorlati pontokat számolnak, tehát egyáltalán nem veszik figyelembe az érettségi pontokat, csak azt amit a gyakorlati felvételin szerzek.


Csináltam egy ütős felvételi videót meg fotósorozatot, erre bejutottam.


Lediplomáztam és egyszerűen nem akarom elhinni hogy még ezzel a "büfészakos" diplomával is mennyivel több lehetőségem és pénzem van.


pl. majdnem az összes multicégnél (autógyárak stb.) kell (ugyan nem sok) de azért néhány művészeti filmes, grafikus, kreatív szakember, a belső kommunikációhoz stb.


A vicc az hogy OKJ-s szakmámmal már régóta csináltam és tudtam ezeket a feladatokat, de akkor hiába jelentkeztem, szóba sem álltak velem.


És én komolyan nem érzem hogy sokkal többet tudnék, egy kicsit több elméletet kellett magolni egyetemen de ennyi.



2022. aug. 8. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9: Majd ezt a vizsgálódást ne szűkítsd be szándékosan olyan mintára, ami a te elméletedet igazolja


[link]

2022. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11 : 😂😂😂😂🤦
2022. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszik, okos vagy. Nem is gondolják, hogy nem.
2022. aug. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A diplomások előszeretettel tartják többre magukat a nem diplomásoknál (nem mind, de sokan). Abból a feltételezésből indulnak ki, amit #4-es is írt, hogy a diplomaszerzéssel bizonyítasz egy fajta műveltséget, rátermettséget, kvalitást. Ami nem teljesen alaptalan feltételezés, még ha nem is mindig állja meg hiánytalanul a helyét, vagy nincs valós jelentősége az adott munkakör szempontjából. Még akkor is jelent valamiféle többlet képességet a diploma, ha esetleg egyesek csalással, trükközéssel szereznek diplomát, mert valamilyen módon akkor is sikerrel küzdöttek meg az eléjük került akadályokkal, míg a másik, nem diplomás jelentkező nem küzdötte le ilyen módon sem ezeket az akadályokat, hogy diplomát szerezzen.


Ahogy már írták: ha egy területre sok (kellő mértékben alkalmasnak tűnő) jelentkező van, akkor köztük valami alapján szűrni kell. Erre a diploma léte egyszerű és kézenfekvő, könnyen indokolható megoldást ad. Ha már diplomás jelentkezőből is túl sok lesz, akkor lehet akár magasság alapján vagy találomra is válogatni, mert igazából a kiválasztás pillanatában nem nagyon van sokkal jobb támpont, hogy mennyire lesz majd alkalmas a jelölt. (Mondjuk egy az adott területre vonatkozó releváns szakmai teszt sokkal értelmesebb szűrő lenne ilyenkor is.)

Ha kevés a jelentkező, akkor meg nagyobb a kényszer, hogy tényleg a valós képességek alapján válogassanak a jelentkezők közt.

Ha pedig kimondottan nagy a hiány megfelelő jelöltekből, akkor akár még a releváns igényekből is kénytelenek lehetnek engedni, csak legyen valaki, aki hajlandó csinálni a munkát, még ha nem is sikerül neki a legjobban, csak legyen valaki...

2022. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!