Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés nélküli szabadság...

Fizetés nélküli szabadság alatt lehet új munkahelyen kezdeni?

Figyelt kérdés
Lenne egy sürgős kérdésem. Jelenleg munkaviszonyban állok, de találtam új munkahelyet, ahol holnap kell kezdenem. Beadtam a felmondásomat tegnap, ma mentem be a papírjaimért és a HR-rel úgy egyeztünk meg, hogy ne kelljen kitöltenem a 30 nap felmondási időt, menjek el arra a 30 napra fizetés nélküli szabadságra. Igaz a munkaviszony ezalatt az idő alatt fenn áll, de mivel nem fizetnek utánam ez alatt az idő alatt semmilyen járulékot, azt mondták nem lesz akadálya hogy az új munkahelyen elkezdhessek dolgozni. Csak biztos ami biztos szeretnék itt is érdeklődni, hogy valóban nem lesz-e ebből semmiféle probléma az új munkahely részéről, kezdhetek-e náluk rögtön dolgozni. Papírjaimat már megkaptam mindet, tehát azokat tudom vinni igazolni hogy ez a 30 nap igazából formaság, hogy kikerüljük a felmondási időt, és a 30 nap letelte után valóban nem fog tovább foglalkoztatni az előző munkahelyem.
2010. szept. 23. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Ez hülyeség. A fizu nélküli szabadság alatt mivel nem szűnik meg a munkaviszonyod, nem vállalhatsz másik főállást. 2x8 órában nem dolgozhatsz. A munkáltató eltekinthet a felmondási idő alatti munkavégzéstől, de ezidőre JÁR a fizetésed. Ezt akarta kikerülni... de egyidőben 2 főállásod nem lehet!

Ebben nem vagyok biztos, de szerintem a fizu nélküli szabi alatt is kell utánad fizetni a járulékokat (vagy egy részüket).

2010. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényege, hogy ezalatt SEMMIFÉLE járulékot, se munkabért, semmit nem fizet a munkáltató, én meg nem megyek be dolgozni, ezért szabi, tehát be tudok menni az új munkahelyre. Csak a kérdés hogy jogilag tutira nem lesz-e ebből semmi gubanc
2010. szept. 23. 14:27
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Szabadságot csak munkaviszony alatt kaphat valaki mert azt csak a munkáltató adhatja.
2010. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Amig ott vagy munkaviszonyban - teljesen mindegy, hogy fizetés nélküli szabadásgon, fizetett szabadságon vagy flemondási idöben, addig máshol nem létesithetsz munkaviszonyt. (Ez kb ugyanaz, hogy egy házasság esetén beadod a válopert, vagy csak külön éltek - ettöl még nem köthetsz új házasságot)


Ezzel csak te leszel átverve, a jelenlegi munkaadód meg az, aki jól jár, mert nem fizet semmit.

2010. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Fizetés nélküli szabadság alatt munkaviszonyod van, csak nem vagy biztosítva arra az időre.

Miért nem csináltatok közös megegyezést és leírva benne, hogy eltekintetek a felmondási időtől és akkor kezdhetnél a másik helyen?

2010. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Munkaviszonyba leszek, mert az a30 nap még a felmondási idő része, csak annak az időtartamára megyek fizetésnélkülire
2010. szept. 23. 15:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom, én is hülyeségnek tartom, de jöttek valami blablával a cég üzletpolitikájáról amiért nem preferálják a közösmegegyezéses felmondást, most ezt nem fejtem ki mert hosszú lenne, lényeg hogy nem akarták, és hogy a kecske is jóllakjon, káposzta is megmaradjon, ajánlották ezt. Papírjaimat megkaptam, tehát ezzel nem lehet probléma, tudom vinni az új céghez, csak tényleg elég értelmetlennek tűnik nekem is...
2010. szept. 23. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a cég a saját érdekét nézte. Az nem baj, ha még egy hónapig fizetetlenen vagy és már nekik nem dolgozol, de úgy vannak vele, hogy másoknak se dolgozz.


Egyébként kaptál végkielégítést legalább? Vagy annyi ideje azért még nem voltál a cégnél?

2010. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
na ne röhögtessetek már, annyi munkaviszonyod lehet, amennyit akarsz, a lényeg, hogy nyilván vannak járulékok, amit a második munkaviszonyban nem kell fizetned...a munkáltatód, meg épp átbassza a fejed..ha eltekint a felmondási idődtől, az a szíve joga, de ki kell fizesse a béred....ha te erről a pénzről lemondasz, akkor meg váljatok el közös megegyezéssel....ez a fizetés nélküli szabadság ilyen formán nem elég, hogy átbaszás, még törvénytelen is
2010. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az az érzésem hogy vagy nem érti senki azt amit írtam, vagy nem olvassátok végig rendesen. Leirom még egyszer. VAN ÚJ munkahelyem, ahol pénteken, azaz holnap kell kezdenem. Tegnap felmondtam. Felmondási időtől nem akartak eltekinteni, közös megegyezést nem preferálják a cégnél. Hogy mért, azt most nem fejtem ki, hosszú lenne. Lényeg, hogy 30 nap felmondási időt le kéne töltenem, ergó holnap nem mehetnék kezdeni az új munkahelyre, amit MINDENKÉPP el akarok kerülni, nem akarom hogy esetleg azért ússzon el ez a meló, mert nem várnának rám 30 napot. Szóval mivel felmondási időtől nem akarnak eltenkinteni, én meg holnap kezdeni FOGOK az új helyen, így egyeztünk meg hogy a felmondási idő alatt elmegyek fizetés nélkülire, addig ők nem fizetnek semmit. Se bért, se járulékot. Ezzel sztem semmi gond nincs, mert nem dolgozok, mért fizetnének nekem akármit. Nincs munkavégzési kötelezettségem erre a 30 napra. Papirjaim is megkaptam, ott is októberhez nincs írva semmi. Fizut meg már kapok az új munkahelyről. Szóval nem értem hol láttok itt átbaszást? 30 nap után én már nem dolgozom többé náluk, sőt már azalatt a 30 nap alatt is az új cégnél fogok, mért b@sznának át ha nem fizetnek, én ez nem értem, mindenki ezen lovagol. Ha már más helyről kapok fizut, más helyről fizetik utánam a járulékokat, akkor a régi munkáltatómnak milyen kötelezettségei lennének velem szemben. A kérdésem arra irányult csupán, hogy jogilag ez tényleg rendben van-e, hogy ha bár nem dolgozok a régin és fizetésnélkülin vagyok, kezdhetek-e már az újon ezalatt a 30 nap alatt. remélem igy konkrétabb
2010. szept. 23. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!