Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek ilettve mennyi borravaló...

Kinek ilettve mennyi borravalót szoktál adni?

Figyelt kérdés

Ugye borravalózzuk a futárt, műkörmöst, fodrászt, de mennyit szoktatok adni másoknak?


Például recepciósnak a konditeremben, sparos eladónak, buszsofőrnek, mediamarktban az eladónak?



2022. aug. 10. 10:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%
Senkinek se adok, én se kapok senkitől
2022. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%
Soha senkinek. Egy az, hogy általában kártyával fizetek, ha pedig nem lehet kártyával fizetni pl. fodrásznál akkor pofátlanul visszakérem a pontos visszajárót. A fodrász már így is épp elég drága. Fél évente emelnek árat, így nem adok nekik semmi extra pénzt. Nekem is ugyanúgy ki kell fizetni minden megdrágult cuccot és még csak inflációkövető béremelést sem kaptam.
2022. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Miért lettek lepontozva azok, akik nem borravalóznak?


Én se adok senkinek. Ahogy nekem se ad a főnököm borravalót.

2022. aug. 10. 14:31
 14/28 NTBS ***** válasza:
11%
Futár, postás, olyan dolgozó, aki pluszt tesz meg.
2022. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Mi az a plusz, amit meg tesz?:D


Hogy kihozza a rendelésemet, amiért fizetek?


Vagy kihozza a leveleimet?

2022. aug. 10. 14:38
 16/28 anonim ***** válasza:
8%
Megjöttek a lepontozók, többek közt én is. Imádom a piros ikszet nyomkodni :DD
2022. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
53%
16-os tipikus élettelen szorongó magyar
2022. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Fárasztó96 ***** válasza:
42%
Buszon nem kérem a visszajárót (5-10 Ft). Februárban ültem utoljára buszon, akkor is majdnem lekéstem a sok utas miatt az idöpontomat. :/ Azóta masszív vonat függő vagyok, pedig a buszokat jobban szeretem. ;) Ha úgy jön ki, a postásnak is adok 5-10 Ftot, ha úgy jön ki a lépés és nem siet.
2022. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A futarnak az a munkaja, amiert fizetve is van, hogy kihozzon dolgokat. Miert kellene fizetni neki, az alkalmazoja mar megteszi...
2022. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%
Régebben, amikor fiatal voltam és zsebpénzből éltem, akkor adtam mindenkinek, "mert így illik". Aztán elkezdtem dolgozni és a saját pénzemből már nem adok, mert rájöttem, hogy ezek a szakmák jobban meg vannak fizetve, mint én, szóval miért adjak még nekik én, aki náluk sokkal csóróbb vagyok, plusz pénzt?! Inkább nekik kellene nekem adni, én vagyok a rászoruló, nem ők. Szóval most már nem adok senkinek.
2022. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!