Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös megegyezés és a munkavál...

Daxxg kérdése:

Közös megegyezés és a munkavállalói rendes felmondás között mi a különbség jelen esetbe?

Figyelt kérdés
Beadtam a munkahelyemen a felmondásomat. Főnököm közölte, hogy nem tart igényt a munkámra, nem kell ledolgonom a felmondási időt. Pár óra múlva ír egy emailt, hogy ha időm engedi menjek be a munkahelyre, módosítsuk a felmondást közös megegyezésre. Ér valami hátrány ha ebbe belemegyek? Ilyenkor már nem tök mindegy hogy szűnik meg a munkaviszony?
2022. aug. 11. 18:34
1 2
 11/14 anonim válasza:
Én elkövettem ezt a hibát! Felmondtam, benne volt az indok is. Azt mondták közös megegyezésest adnak, mert az milyen jó nekem. Nem érdekelt, csak el akartam jönni. Abban persze semmilyen indok nem szerepelt. Utólag kiderült, hogy a főnököm össze-vissza hazudott miután eljöttem, arról, hogy miért jöttem el. Semmit nem tudok bizonyítani, mert a hivatalos rendszerben csak a közös megegyezéses papír szerepel. Ha valamilyen jogsértést követtek el ellened, akkor felmondhatsz azonnalival is (persze meg kell indokolni, hogy mit vétettek), úgy még végkielégítés is jár neked. Ha mégis közös megegyezés lesz a vége, ragaszkodj hozzá, hogy legyen benne indok, ne terjeszthessenek rólad semmit a kudarcot vallott vezetők utólag. Bárcsak nekem is elmondta volna ezt valaki..
2022. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés nem felmondás, tehát indoklásról nem beszélhetünk ebben az esetben.

A két fél egyezségéről van szó. Ha aláírták, akkor nyilván a benne foglaltakkal egyetértettek, szinte "támadhatatlan". Megtámadni egy megállapodást csak akkor tudsz, ha megtévesztésen alapult.


Ha jól értem, akkor a valódi történet az volt, hogy történt valami olyasmi, ami azonnali hatályú felmondásra okot adott nálad. Te a felmondást nem felmondásnak szántad, hanem azonnali hatályú felmondásnak, azért is indokoltad meg? Mert egyébként a dolgozói felmondást nem kell indokolni, kizárólag, ha azonnali hatályú felmondásról beszélünk.



Jól gondolom, hogy valójában ez történt?


Az előbbiekhez hozzáfűzném azt, hogy azonnali hatályú felmondást a jogsértést követő 15 napon belül lehet benyújtani a másik félhez. A határidő jogvesztő, ami annyit jelent, hogy a 16. napon átadott azonnali hatályú felmondás már nem szabályos, ezért jogellenesnek minősül. Az azonnali hatályú felmondás indoklása KÖTELEZŐ! Az indok nem lehet általános jellegű, konkrétan meg kell határozni benne azt az esetet stb., ami ahhoz vezetett, hogy azonnalival felmondtál.


Ilyen esetben minden olyan juttatás jár a dolgozónak, ami egy munkáltatói felmondás esetén járna neki. Tehát végkielégítés, felmondási időre járó bér stb.

Ha ezeket a juttatásokat a munkáltató önként és dalolva nem teljesíti, akkor az azonnali hatályú felmondásod közlését követő 30 napon belül keresetet nyújthatsz be a munkaügyi bíróságra, hogy ezt követelni tudd. Ez a határidő is jogvesztő, tehát a 31. napon benyújtott keresetet érdemi vizsgálat nélkül elutasítja a bíróság.


Az átadott felmondásod nem vetetted át a munkáltatóval azon a példányon, ami nálad maradt saját példányként? Fogadjunk, hogy nem két egyező példányban írtad meg a felmondásod? Ha nem, akkor csak annyit tudok mondani: "Ez a vonat már elment".

2022. aug. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást. Nem írtam alá közös megegyezést. Annyit mondott a főnököm, hogy ha nem írom alá, nem tudok az új helyen kezdeni azonnal, be kell mennem hozzá dolgozni. Mondom oké,tud rám várni a leendő főnököm. Pár óra múlva küldik emailben, hogy számfejtették a béremet, ha akarok hozzájuk még menni dolgozni, egyszerűsített bejelentéssel tudnának foglalkoztatni.
2022. aug. 14. 12:14
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit mondott a főnököm, hogy ha nem írom alá, nem tudok az új helyen kezdeni azonnal, be kell mennem hozzá dolgozni."


Aha. Tehát megbánta a kijelentését, és mégis igényt tart a felmondási idő alatt a munkádra. Gerinces ember...


Az pedig nem igaz szó szerint, hogy nem tudsz kezdeni azonnal az új helyen, hiszen egyszerre több munkaviszonyod is lehet különböző munkáltatónál. Ha a munkavégzést mind a két helyen meg tudod oldani maradéktalanul, akkor gyakorlatilag nincs akadálya.

2022. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!