Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Osztrák határ mellet hogy...

Osztrák határ mellet hogy kapnak egyáltalán még dolgozót a cégek a xar magyar fizetésekért?

Figyelt kérdés
Számomra ez egy rejtély. Most komolyan ki az aki ott nem Ausztriát válassza? Alap németet mindenki meg tud tanulni.
2022. aug. 12. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Na ezt én sem értem. Pannonhalmán voltam a Pausa kávézóban, és 10/10 profik voltak a pincérlányok, csak néztem, elképzelni nem tudom hogy szereznek ennyire épkézláb személyzetet az osztrák határ mellett.
2022. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

"Na ezt én sem értem."


Lehet jogsira, vagy kocsira gyűjtenek, amint megvan, tipli. :D

2022. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Mert Ausztriában sincs kolbászból a kerítés. Én ott dolgozom, soproni vagyok. Sajnos Burgenlandban a sok magyar nagyon lenyomta a fizetéseket, ha hozzáadjuk a gépjármű költségeket akkor már nem is éri meg annyira. Vannak 800 eurós havi fizetések is errefelé, szinte már magyar bérszínvonal.
2022. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Pannonhalma mióta van az osztrák határ mellett?! Az még Győrnek is alatta van, pedig az sincs határ mellet mert ki kell kecmeregni Mosonmagyaróvár vagy Sopron felé. Egyébként meg az van hogy határ mellől ingáznak azért kifele, mert úgy még meg is érheti. Olyan van, hogy kimegy a koma 3-4 napra esetleg egy hétre, osztrákoknál van ugye, azt visszajön pár nap pihenőre. Napi szinten meg rossz ingázni, hacsak nem 30km-en belüli a távolság. De a határ melletti kis falvakban olyan sok munkalehetőség nincs. Bécsben igen, de az meg már Győr-Pest távolság Győrtől.

Hosszútávon fárasztó is. Aztán nálunk is vannak ám vendégmunkások, szerbek, horvátok jönnek, de 3-4 év után azok is belefáradnak, a család is távol, stb.

2022. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Értelmes cégek itt Mo viszonlyatba nem adnak rosszul. Voltam ausztriába dolgozni. 150.000 forinttal kaptam többet, tele volt románokkal meg idegbetegekkel, napi 80km ingázás arról nem is beszélve, hogy itt osztrákok már nem is nagyon dolgoznak csak románok-magyarok meg a többiek.


Jó nyelvtudás és értelmes szakma (persze csak is tapasztalattal) nélkül a kutyának se fogsz kelleni maximum legalja munkákra.

2022. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%

"Értelmes cégek itt Mo viszonlyatba nem adnak rosszul. "


A kormánypropagandát máshol nyomjad, köszi.

2022. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6


Ha képes vagy egy Szabolcsi bérért robotolni GyMS megyében az a te gondod...

2022. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!