Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy manapság lehetetlen...

Igaz, hogy manapság lehetetlen munkát találnia annak, aki nem egy tapasztalt mérnök/programozó/gazdasági szakember/nem tudja ledumálni a csillagos eget és/vagy nem tud idegennyelvet?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok munkanélküli már lassan bekattanok. Az álláshirdető portálok tele vannak a következőkkel:

* programozó x év tapasztalattal kismillió skillel

* gépész/villamosmérnök x év tapasztalattal

* valamilyen gazdasági szakterületen x év tapasztalat

* értékesítő/supportos (előbbihez egy tucat soft-skillt felsorolva utóbbi pedig perfekt angol és német).


Van egy-egy kósza hegesztő, karbantartó, operátor, raktáros hirdetés is, de ezekhez is kell min. 2-3 év tapasztalat és sejtem itt mekkora lehet a túljelentkezés és/vagy a kibírhatatlan munkakörülmények miatti fluktuáció.


Már full depressziós vagyok az itthonlét miatt. Egész napom azzal telik el, hogy délelőtt felkelek, angolt tanulok 1-2 órát, de full reménytelen, mert másnapra elfelejtem délután böngészem az állásokat, kora este sírógörcs majd lefekvés.

Nem tudom mihez kezdjek, hogy legyen valaha is normális munkám.



2022. aug. 12. 18:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Van rengeteg àllàs amihez semmi nem kell és felvesznek gyárakban,vendéglàtàsban.Persze olyanok is tehàt jó sz*r a legtöbb de az nem igaz hogy ne lehetne àllàst talàlni.

Jó àllàst tényleg marha nehéz találni az igaz,amíg nem talàlsz jobbat jelentkezz valamilyen kulimunkàra hogy addig se halj éhen/kattanj be és folyamatosan keress jobbat.

2022. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#8: A szakmámban kevés álláslehetőség van ahol élek (észak-kelet-Mo.) vagyis ha van is, akkor tapasztalt ember kell.


Egyébként null km-es CNC forgácsoló vagyok (vagyis ezt végeztem), de azóta se vesznek fel sehova se, mert nincs tapasztalatom.

Azt pedig nem tudok szerezni addig, ameddig nem vesznek fel. Ördögi kör amiből nem látok kiútat.

Úgyhogy jobbára segédmunkát (építőipar) tudtam csak eddig végezni, de most az sincs jelenleg.

2022. aug. 13. 09:32
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki kisvárosban élek és én is munkanélküli vagyok. Van egy diplomám, amivel nem lehet elhelyezkedni, szóval túlképzett vagyok mindenhova itt. Mert itt csak gyári meg áruházi munkák vannak. Jogosítványom nincs, mert pénzem sincs megszerezni. Be vagyok ragadva én is ebbe a kis szar városba, és nem látom a kiutat.
2022. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

"Egyébként null km-es CNC forgácsoló vagyok (vagyis ezt végeztem), de azóta se vesznek fel sehova se, mert nincs tapasztalatom."


5-ös vagyok, csak érettségim van és CNC-zni vettek fel úgy, hogy közöm nincs a szakmához. Nyilván zöldgomb nyomkodónak maximum korrekciózni kell néha, de érted...


Gyere nyugatra.

2022. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
CNC forgácsolóként simán felvesznek cnc gépkezelőnek bármely multihoz 3 műszakba. Sokan így kezdenek, ott vannak 3-5 évet aztán elmennek maszekhoz, ott még többet tanulnak, sok túlóra is van, jobban is lehet keresni. Aztán később az osztrákoknál is lehet tapasztalatot szerezni.
2022. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
Ha CNC-vel nem tudsz elhelyezkedni, akkor veled van a probléma.
2022. aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16: Junior kezdőket hol keresnek?
2022. aug. 13. 19:01
 18/22 anonim ***** válasza:
72%
Felejtsd el ezeket a divatos junior meg senior elnevezéseket... Írd be hogy CNC gépkezelő, CNC forgácsoló, ezeket keresd.
2022. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%
Hát Budapesten ès ny mon sztem kezdőként is el lehetne helyezkedni.
2022. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Drága kicsi csillag ne sírj! Döntsd el, hogy lesz munkád. Képzeld el milyen lenne számodra az ideális munkahely, minél több apró részletet, pl. hogy milyen lesz, amikor reggelente munkába indulsz, stb..majd lendülj akcióba, naponta jelentkezz újabb és újabb állásokra, lehetőleg egyre többre..esélyes, hogy költöznöd is kell, ha olyan helyen laksz..ha ezt nem tudod előre megoldani, akkor egy grádienssel kénytelen vagy visszalépni, azaz: előbb valami egyszerűbb munkát vállalj el a környékeden, amihez nem kell még költöznöd, és gyűjts pénzt a leendő albérletedre, és kb. ennyi..ha a pénzt összegyűjtötted (illetve már valamivel előtte), kezdj el jelentkezni cnc-s munkákra..és "fél szemmel" közben az albérleteket is nézegetve, bár azt hamar találsz..kitartást, nem adhatod fel!
2022. aug. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!