Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik karriert érdemesebb...

Melyik karriert érdemesebb választani: szoftverfejlesztő, vagy online marketing vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Mindkettőhöz megvan a skill, a kérdés tényleg csak az, melyikben van nagyobb potenciál szerintetek, illetve Ti melyiket és miért épp azt választanátok? Nézőpontotokra vagyok kíváncsi, esetleg belevéve azt a szempontot is, hogy külföldre szeretnék költözni jövőre (Európán belül, de még nincs meg a célország, de semmiképp nem szeretnék itthon maradni).

2022. aug. 13. 20:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

#10 Hát nem tudom hol akasztanak le 200 nettóért programozókat, de már gyakornokot nem kapsz annyiért, jelenleg 2000Ft/ óra br körül van egy gyakornoki fizetés, nézzed meg Scönherz oldalát, ott ki vannak írva a diák fejlesztői fizuk. Egy vidéki gyári munka többet fizet mint 250 nettó, nemhogy egy programozó


Én személy szerint BPn gyakornokként kaptam 350 et. Én és barátaim akik jelenleg junior fejlesztők azok mind 500 nettó(+ juttatások) körül kapunk havonta.

Vidéken 100-150 -el kevesebb a Junior kezdő bér, kb annyival mint amivel többe kerül az élet Pesten.


#6 Kérdező, de logikus gondolkodás mindenképpen szükséges, különösen ha nem csak frontend fejlesztőnek mész. Sok esetben nincs dokumentáció az adott projekthez, különösen igaz ez a belsős projekteknél. Vissza kell fejtened sokszor a kódot, ahhoz hogy tudjad hogy egy-egy belsős framework hogyan is működik. Van egy ilyen "vicc" is, mikor a Junior programozó megkérdezi, hogy hol a dokumentáció, a Senior erre azt mondja, hogy én vagyok a dokumentáció.

Különbőző algoritmusok logikáját ki kell találni és tudni kell implementálni. Specifikációs dokumentumokban pedig csak nagyjából vannak bent dolgok, nem részletezi, hogy hogyan oldjad meg. Volt hogy egy kis projekt hónapokig eltartott, mert annyi probléma szembejött amit mind mind meg kellett oldani és be kellett építeni a megfelelő modulba.

2022. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%
Ja, tipikus lepontozás, amint valaki leírja a való életben, hogy mennek a programozói fizetések. Kiábrándító ez a gyakori...
2022. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#7: köszönöm.

#8: köszönöm.

#9: banki alkalmazás fejlesztettem hosszabb ideig (fullstack: JS + Spring), meg NodeJS -ben fejlesztettem még egy ideig modulokat egy nagyobb rendszerhez. Igazából maradnék ezen a vonalon (web), csak már hányok a magyar munkahelyi közegtől, a vezetőség és a seniorok viselkedésétől, ezért ami biztos, hogy lépek külföldre..korábban Angliában is éltem - ott nem informatikával és nem is marketinggel foglalkoztam, viszont minden fontos papírt, ami kellhet egy állampolgárnak, akkor beszereztem (pl. NI number), így talán könnyebb lenne kijutni a mostani viszonyok között is..vagy ha nem, megyek németbe, ott is éltem már 8 hónapot..). Szóval amit 100% tudok, hogy itthon nem maradok. Talán 1-2 hónap múlva újra megjön a kedvem egy munkahelyi légkörhöz, meglátjuk..amúgy legszívesebben játékot fejlesztenék, de ahhoz erősebb matek kéne, ami nekem nincs, hiába járok egyetemre és vagyok 4-es 5-ös minden matekos tárgyból, nem érzem, hogy menne, és kevés is az álláslehetőség ebben, így csak hobbiból írogatok egyszerűbb 2D -s játékokat tutorialok alapján, aztán ennyi, játékmotorokig még nem jutottam, lehet nem is fogok.

#10: hát ez bizony szomorú, és tényleg valahol igaz, hogy mi fejlesztők is tehetünk róla, ha a bérek túl alacsonyak. Szerencsére azért itthon sem olyan gáz a helyzet, de mint #11 -es is írta, egy gyári munkás (vagy kb. bármelyik pénztáros) megkeresi a nettó 250-et (és inkább többet), szóval nehogymár egy fejlesztő ennyit kapjon, teljesen mindegy, hogy frontend vagy pl. junior..én magam is még junior kategória vagyok, bár lehet van olyan kezdőbb medior, akivel egyszinten van a tudásom, bár mindegy is, annyira ezek a bekategorizálások X év tapasztalat után szerintem egyre elhanyagolhatóbbak.

#11: a logikus gondolkodás kapcsán, hát szerintem amiket írtál, hogy visszafejteni a kódot, ez azt jelenti, hogy értelmezni azt. Hát igen, ez a munka része, szinte folyamatosan, hogyha többen dolgoztok egy nagyobb projekten, és átfeditek egymás fejlesztéseit (ez kb. elkerülhetetlen, főleg, ha Scrum csapatról van szó), tehát ez nálam nem annyira a logikus gondolkodás, hanem egy alap dolog inkább. A belsős framework ugyanez, ott is értelmezed a kódot, ha meg valami nem világos és jó napját fogtad ki a "kedves" seniornak, esetleg segít is a gyorsabb kiigazodásban (vagy nem, és akkor rákerültél a szopóágra). Doksi az sosincs, ez a default, jah. :D Nah szóval a logikus gondolkodás nekem inkább az algoritmizálást jelentené, de hát én fullstack-esként banki szoftvert fejlesztve idáig kb. 2-szer kellett algoritmushoz nyúljak, amihez mégcsak az egyetemi algoritmuselméleti ismereteim sem kellettek..pedig nem kicsi projektről beszélünk..ma már sokkal fontosabb, hogy ismerd egy stack teljes készletét egy alap szinten ill. ugye google is your friendly friend (pl. a tengernyi annotációból melyik mire való, vagy patterneket, stb.), mint hogy mondjuk megírj a 0-ról egy dátumgeneráló metódust pár bemenő paraméter alapján, amihez kellhet némi logikus gondolkodás, hogy tényleg jól is működjön (én írtam ilyet kezdőként, amikor szóltak, hogy erre van lib és tök felesleges volt:D).


Köszi Mindenkinek, nyugodtan írjatok még bármi gondolatotok ha van!

2022. aug. 14. 15:34
 14/24 A kérdező kommentje:
(én mindenkinek zöldet nyomtam, rem. ez egyértelmű)
2022. aug. 14. 15:35
 15/24 anonim ***** válasza:
93%

#12 Azért van lepontozva mert egy egyszerű google keresés megmutatja az ellenkezőjét.

Tessék amit említettem oldalt:

[link]

Nézd végig, mindegyik legalább 1800Ft de van ahol egészen 4000Ft/ órát fizetnek.

Csak kis zsepi matek az azt jelenti, hogy kb 290-640 ezer forint között megy a gyakornoki munka. Mivel diákmunka ezért az adó alapból kevesebb, + akik 25 év alattiak azoknak semmi adójuk nincs.(és ezt a munkaadók is tudják)

De nézhetsz egy hays-es kimutatást vagy glassdoor on is megnézheted a magyar átlagokat.

Én elhiszem hogy valaki ennyit kap, de ahhoz kifejezetten balféknek kell lenni hogy az illető el is fogadja ezt az ajánlatot. Valaki nekem ennyit mondott volna junior munkára akkor képen röhögöm és elsétálok. Egy Junior HR-es megkeres 300-350 ezer forintot nettóban(Budapesten legalább is), meg ahogy említettem egy gyári betanított munkás is keres annyit amit írtál.


#14 Ha tudnád hány balfék ember van aki nem tudja a googlet se használni, vagy egy hasonló megoldást nem tudja átírni a neki szükséges formára. Ugyanez a kód visszafejtéshez, akármennyire is triviálisnak tűnik ehhez is kell logika.

Én főleg backend területen dolgozok, algoritmusokkal és társaival szóval az alapból picit más mint egy frontend vagy épp a fullstack webfejlesztői munka

2022. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%
Aha, amelyik munkahelyről beszélek az is milliós fizut igér, de az alkalmazottak mindegyikének nettó 250 ezerrel van kiverve a szeme. Én ezt nem kitalálom, hanem mindenki tudja aki ismeri őket, vagy mozog programozói körökben, hogy mennyi is a reális fizu, amit valójában kapnak.
2022. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
#15: biztos, hogy tudod, mit jelent a backend? Vagy a frontend, vagy fullstack? Te akkor minden bizonnyal nem webre dolgozol, de frontendje és backendje ugyanúgy van egy asztali vagy mobilalkalmazásnak is, és jellegétől függ, mennyire kell algoritmizálni. Kimondott algoritmusfejlesztő pozíciók is vannak, na ott aztán elég durván kell vágni ezt a témát, hisz nem elég ismerni tengernyi algoritmust, de ráadásul azt tovább kell tudnod fejleszteni. De értem, hogy Neked kell több algoritmust is használnod, csak kicsit olyan színezete volt az utolsó mondatodnak, mintha nem vágnád mi az a fullstack webfejlesztés. Igény a piacon erre van a legtöbb (külföldön is), fullstack webesekre, esetleg adatelemzőkre még több. Én Springben fejlesztettem backenden, tehát egy elég értékes (keresett) ipari tudásom van. Ráadásul átlagban a fullstack-esek jobban keresnek a "csak" backendeseknél, nem véletlenül. Én el sem tudnám képzelni, hogy csak backend-en dolgozzak, olyan fura lenne, mintha csak "félig" láthatnám át az egész folyamatot. Ugye tudod, hogy pl. az a bank, ahol Neked bankszámlád van, annak is van weboldala? :-D (és egészen biztosan applikációja is) Szerintem egy ilyen bank egyik nagyobb (értsd: több éves) projektjén dolgozni WEB-re annyira nem szar :-D
2022. aug. 14. 17:22
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen minden alkalmazásnak vagy weboldalnak van backend oldala, valahogyan kommunikálni kell az adatbázissal.

Régen tipikusabb volt hogy szétszedték az oldalakat back és frontendre, most már kevésbé, szinte mindenki Fullstackes. És nem nem dolgoztam weboldalakon ezért máshogy közelítem meg a dolgokat.


Szerintem ki is emeltem hogy nem weboldalhoz köthető backendre gondolok, hanem kb minden másra ami adatokkal foglalkozik, legyen az model építés, AI, és egyebek. Banki szolgáltatásoknál is technikailag aki az oldalt fejleszti az sem fér hozzá egy csomó dologhoz, a mögötte futó business logicot, az ellenőrzést, a validációt a fraud detectiont, egy teljesen másik csapat végzi el, ami ugyan úgy backendnek hívható.

2022. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Okés, értelek. Én amúgy inkább úgy fogalmaznék, hogy a backend szerverekhez, adatbázisokhoz köthető, és frontendként weboldalt használunk valamilyen technológiával. Nyilván vannak bonyolultabb területek bőven a webnél, önvezető autók, orvosi műszerek programozása, játékfejlesztés, akár a hardverprogramozás, stb., szóval hajrá, ha esetleg ezekbe az irányokba kacsintanál!

Amiket felsoroltál, azok (miként írtad is) részei a backendnek, így aki banki alkalmazást fejleszt, kell, hogy foglalkozzon ezekkel, nem másik csapat fogja. Inkább úgy mondanám, hogy ha a munka nagyon nagy és a határidő nagyon szoros, akkor inkább több csapatra osztják ezeket a munkákat, és akkor már lehet, hogy pl. validáció és sérülékenység-kezelés külön-külön csapathoz kerül - nálunk nem volt így. Az üzleti logika tulajdonképpen a teljes igény a bank részéről, egy több száz oldalas doksi, amiből akár több is van - nekünk fejlesztőknek ezeket meg kellett ismernünk (de legalábbis nagyjából képben lenni), különben nem tudtunk volna dolgozni, hiszen magát az igényt ültettük át fejlesztésbe. Természetesen a validációkat is és a biztonsággal kapcsolatos technológiákat is mi implementáltuk (pl. kétfaktoros azonosítás keycloak-kal). Persze voltak olyan dolgok (Queue-kba töltött xml-ek hatáskörünkön kívüli szervereken történő feldolgozása, tűzfalak konfigurálása, stb.), amiket nem mi csináltunk, de ezek már kevésbé voltak fejlesztéssel kapcsolatosak.

2022. aug. 14. 19:59
 20/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem értek az online marketing világához én szoftverfejlesztőként dolgozom és több évet dolgoztam külföldön (UK), úgyhogy ezzel kapcsolatban vannak tapasztalataim.


Elsősorban külföldre tapasztalattal érdemes jelentkezni, pályakezdőket/juniorokat nem fognak alkalmazni. Medior szinttől oké a dolog. Én 3 cégnél dolgoztam 7 év alatt és azt tapasztaltam, hogy az összesnél nagy volt a hajtás, jóval nagyobb, mint Magyarországon, amit nyilván meg is fizetnek, de a work-life balance nem volt valami jó. Én nem terveztem kint véglegesen maradni, az összegyűjtött pénzből vettem Magyarországon egy minden igényemet kielégítő házat és itthonról dolgozok már főleg remote munkavégzéssel amibe nem kell beleszakadnom, ezerszer jobb a work-life balanceom mint külföldön a bérem pedig magyar viszonylatban szintén teljesen megfelelő.


Én összességében azt tapasztaltam, hogy külföldön jóval nagyobb a hajtás munka terén, eléggé úgy kezelik az alkalmazottakat mint a robotokat a multik (vagy mint pl Magyarországon a betanított munkásokat), úgyhogy eléggé benne van a kiégés veszélye ha hosszú távon ezt a pályát tervezed űzni. Lehet hogy most furcsa dolgot mondok de én úgy érzem, hogy Magyarországon jóval jobban megbecsült szakma a szoftverfejlesztői mint Angliában, talán ez annak is köszönhető, hogy egy meghirdetett pozícióra jelentkezik legalább 200 indiai meg a világ minden tájáról mindenféle ember, szóval könnyebben leakasztanak a cégek embert mint itthon. Házat venni kint nagyon nehéz jó környéken és megfelelő minőségben még IT bérrel is. Nekem ez a pár év hajtós munka tökéletes volt arra, hogy összegyűjtsek magyar viszonylatban egy jelentősebb összeget (amivel kint labdába nem rúgnék házvásárlás téren, max valami lerobbant 25 négyzetméteres fost tudnék venni valami mindentől távol lévő lepukkant környéken amiből itthon az agglomerációban egy medencés házat) és tapasztalatot szerezzek, de én ilyen munkamorál mellett nem tudnám elképzelni, hogy nyugdíjas koromig ezt csináljam, már a vége felé én is kezdtem unni a release előtti 12-14 órázásokat, csak hogy határidőre minden meglegyen...

2022. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!