Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik karriert érdemesebb...

Melyik karriert érdemesebb választani: szoftverfejlesztő, vagy online marketing vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Mindkettőhöz megvan a skill, a kérdés tényleg csak az, melyikben van nagyobb potenciál szerintetek, illetve Ti melyiket és miért épp azt választanátok? Nézőpontotokra vagyok kíváncsi, esetleg belevéve azt a szempontot is, hogy külföldre szeretnék költözni jövőre (Európán belül, de még nincs meg a célország, de semmiképp nem szeretnék itthon maradni).

2022. aug. 13. 20:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ocsmány dolog volt kitörölni a válaszom.
2022. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
:D ha ez valami troll komment, akkor jó volt :D (merthogy semmilyen kommentet nem töröltem)
2022. aug. 13. 23:57
 3/24 anonim ***** válasza:
Fejlesztést választanám mert abban jobb vagyok.
2022. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Ha kreatív gondolkodó vagy: online marketing

Ha logikus gondolkodó: programozó, de ez csak keveseknek megy elég jól. Többség nettó 250 ezernél megreked.

2022. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ha troll komment lett volna, akkor nem írnám ezt.

Akkor írtam volna 3 másik troll kommentet.

2022. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! (mindegyikre nyomtam a zöldet)

Akkor tényleg fura, mert én senki válaszát nem töröltem / jelentettem.

A programozó fizukhoz annyit, hogy eleve egy kezdőfizu is több, mint a nettó 250 (kb. 3 éve volt ez az átlag kezdőfizu..néhol még mindig ennyi, de azok kaki helyek eleve és a programozó hibája, ha ilyen keveset elfogad, valszeg egy totál kezdő lesz és fogalma sincs, hogy rossz dealbe táncol és csak pár hónap múlva fogja érezni..), szóval azért a programozó fizukat nem húznám le ennyire, másrészt a logikus gondolkodás nem nagyon kell, inkább a technikai tudás és tapasztalat, meg tudj doksikat értelmezni..dolgoztam fejlesztőként, ezért tudom..ugyanakkor dolgoztam marketingesként is..ezért írtam mindkettőhöz megvan a skill (marketinges voltam előbb)..de kicsit unom mindkettőt, ezért fel is mondtam és most pár hónap pihi, hogy kipihenjem a kiégést. :-D és nem tudom melyikkel folytassam..a kérdésemből az e benyomás lehetett, hogy kezdő kis manó vagyok, csak így könnyebb volt, hogy ellássatok nézőpontokkal és ne kiröhögjetek, hogy a fenének kérdezem, ha mindkettőben dolgoztam is ráadásul :-D (mostmár ér a kiröhögés)

2022. aug. 14. 01:41
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Azért a két karrier elég messze van egymástól.

Online marketingbe nehéz betörni, sok a munkavállaló ezért alapból hátrányból indulsz. Külföldön meg kapcsolatok kellenének ahhoz hogy befuss ami nem egyszerű.


IT jól fizet az biztos. #4 nem tudom honnan szedte a 250 nettót, tegyél az elejére egy 4 est és megkapod a programozói junior nettó bért. Egy gyakornok is többet keres mint 250.

Viszont IT val sem olyan egyszerű kijutni, fontos hogy olyan területen legyél amiből nagyobb hiány van és juniorként nem éri meg alkalmazni egy külföldit az extra macera miatt.


Minkét szakmához más tulajdonságokra van szükség, ha nincs meg az affinitásod egyikhez vagy a másikhoz akkor abba az irányba nem mehetsz el.

2022. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökkent mondom, hogy az IT vonal béreivel még mi sem tudunk versenyezni.
2022. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit fejlesztenél, miben van tapasztalatod? Mert elég változó hogy vállalkozóként mire lesz igény.


A nettó 250 meg tényleg bullshit, szerintem nincs olyan teljes állású programozó aki csak ennyit keres (BP-n, lehet vidéken juniorok között igen).

2022. aug. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

Ismerek egy munkahelyet, ahol mindenki nettó 200-250 ezret keres. Max pesten kap valaki juniorként többet, de akkor js 300-400 nettót.


Arra meg, hogy nem logikai csak annyit tudok mondani, hogy nekem nem ment.

2022. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!