Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik karriert érdemesebb...

Melyik karriert érdemesebb választani: szoftverfejlesztő, vagy online marketing vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Mindkettőhöz megvan a skill, a kérdés tényleg csak az, melyikben van nagyobb potenciál szerintetek, illetve Ti melyiket és miért épp azt választanátok? Nézőpontotokra vagyok kíváncsi, esetleg belevéve azt a szempontot is, hogy külföldre szeretnék költözni jövőre (Európán belül, de még nincs meg a célország, de semmiképp nem szeretnék itthon maradni).

2022. aug. 13. 20:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#20: nagyon szépen köszi, hogy írtál a külföldi tapasztalataidról. Igazából én itthon is többségében 12-14 órákat dolgoztam, így akkor asszem ennél rosszabb már nem lehet. Nekem nem is ebből lett elegem, azaz szívesen dolgoztam ennyit, csak az, hogy folyton keresztbe tesznek a seniorok, hogy bebizonyítsák mi juniorok mekkora gyökerek vagyunk, stb., a főnökség meg megaláz, és hasonlók..aztán meg sírnak, hogy elmegy az ember, és nem értik az okát. Nekem lenne protekcióm külföldre (bár nem Angliába), csak még most jelenleg ott tartok, hogy "számvetek" az életemmel, hogy merre akarok tovább menni. Sok lehetőségem van. Szüleimnek köszönhetően Pesten már lakásom is van, nem kellett megdolgoznom érte.

Igazság szerint én kint akarok letelepdni, családot alapítani, így semmiképp nem opció az itthon maradás. Gyerekeim nem szeretném, ha magyar állampolgárok lennének. Fentebbi hozzászólásaimból kiderül, hogy éltem már külföldön, és így láttam, mennyivel más, mennyivel jobb..imádtam kint élni, akárhol is voltam, és csak az egyetem miatt jöttem amúgy haza, meg ugye a meló is jött közben..sajnos én nem vagyok jó véleménnyel hazánkról, de abba is hagyom a károgást, mert azt kívánom, virágozzon fel kis hazánk, és akik itthon élnek tovább, nekik legyen egyre jobb itthon élni!

Külfölddel kapcsolatban tudod mi még az, ami engem megkülönböztet rengeteg más ember közül: hogy el tudom adni magam, és merem kimondani magamról, hogy én vagyok a legjobb! (még ha nem is van így, de az az önbizalom, amit merek (!) kifelé mutatni, sokakat megdöbbent, és el tudom érni, hogy kelljek..meg sem fordul a fejemben, hogy nem sikerülhet, mert olyan nincs...kudarc nem létezik, csak a kitartás hiánya, számomra így vannak ezek. Mellé társul a kitartásom, munkabírásom, tehát amit le kell tenni az asztalra, azt tényleg le tudom tenni. Külföldön jobban díjjazzák az önbizalmat (oké, nem IT-ban dolgoztam kint ez igaz, de alapvetően az emberek gondolkodása sokkal egészségesebb, mint itthon), ahol meg nem, oda nem is akarnék menni.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a gondolataid, örömmel olvastam! És legyen nagyon boldog életed itthon! :-)

2022. aug. 14. 22:28
 22/24 anonim ***** válasza:

Budapesten vagyok junior fejlesztő, ahonnan ajánlatot kaptam, ott 250-300-at adtak csak.


Nem hinném, hogy annyira szar vagyok a szakmámban, akadémiai területen van is pár komolyabb eredményem.

2022. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szóval nem tudom, hogy ti hol éltek, de nem, nem adnak 400-at.
2022. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

22


Kár volt elmondanod a valóságot, most téged is le fognak pontozni.

2022. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!