Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes vegyésztechnikusnak...

Érdemes vegyésztechnikusnak tanulnom 38 évesen? 30 nak érzem magam fizikailag (sportos, napi 5 km futás) és szellemileg is, szóval ez nem tántorít vissza. Plusz nincs hátráltató tényező sem (család, gyerek). Biosz-földrajz szakos vagyok. Tanár.

Figyelt kérdés
Nettó 260 ezer a bérem, szóval jelenleg bármi jobb, mint ez. Azért kérdem. Helyileg Miskolc.
2022. aug. 15. 14:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

,,Apám és egyik exem a BorsodChem-ben dolgoztak (exem még mindig). Apám karbantartóként, exem vegyésztechnikusként. Apám ugyanúgy kapcsolatba került a vegyi anyagokkal a munkája során, mint exem.


Az eredmény 10 év után?


Apám tüdőbeteg lett 50 évesen (COPD), fogaiból alig van már meg pár darab. Exem szintén fogvesztéssel, hajhullással küzd 36 évesen, mellette belső szervi panaszai vannak (azt hiszem, a májával van gond), orvosról orvosra, kivizsgálásról kivizsgálásra jár.


Mindketten műszakban dolgoztak."


Huh, na ezek után nem tudom...

2022. aug. 15. 14:27
 2/25 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed. Magad is leírtad, hogy ennél egy vegyésztechnikus is jobban keres. Akkor, ha emiatt váltanál mi az ami elbizonytalanít? Mi van az "érdemes" szó mögött?

Egy másik tanár

2022. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
A komment kiegészítéssel most nem értem miért pont ezt a szakmát nézted ki.
2022. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom a hozzászólásokat, kb 50 évesen roncs lesz az ember ebben a munkakörben. Szóval ez a része annyira nem vonzó...
2022. aug. 15. 14:33
 5/25 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Azt hittem hirtelen, hogy ezt magadra írtad
2022. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Inkább vezess túrákat. Milliomos nem leszel csak boldog és egészséges. :)
2022. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

6:

Ez jó ötlet! Tudod benne hasznosítani az eddigi tudásod és szerintem igény is lenne rá.

2022. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nemrég hallottam pl olyat, hogy "erdőmerülés". A hajtásban megfáradt, kiégett multis dolgozókat visznek kis csoportokba az erdőbe rekreációs céllal. Szerintem ők pl fizetőképes kuncsaftok és még jót is teszel nekik.

Gondolom valami túravezetői képzés kell hozzá, de az sem lesz többi, mint a vegyésztechnikusi és ha biosz-föcis vagy nem hinném, hogy nagy kihívást jelentene. Ráadásul Miskolc mellől csodálatos túraútvonalak indulnak a Bükkbe.

#2-es és #6-os voltam

2022. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a helyedben lennék, akkor 1) biztosan tanulnék valamit, 2) nem biztos, hogy technikusnak tanulnék, ha csak nem ez az álom szakmád, hiszen egy vegyész technikus képzés 2 éves, míg mondjuk egy vegyészmérnöki 3,5.

Ugyanakkor bárhogy is döntesz, azt ne felejtsd el: ha tanulsz, ha nem, 2 év múlva 40 leszel. Mindig megéri tanulni, mert az idő repül, aztán most azt mondod, hogy "40 leszek mire végzek", 10 év múlva, hogy "50 leszek", 20 év múlva, hogy "mindjárt nyugdíjas leszek", 30 év múlva meg meséled, hogy "bárcsak mást csináltam volna".

2022. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Felvettek Foszkra, szoftverfejlesztőire, azt kezdem most el szeptemberben, csak a matek részétől félek, az nagyon nem megy nekem (érettségin mindenből 5 ös, matek 2 es, egyetemen mindenből 4-es, matek vért izzadva kegyelem 2 es). De a maga a gépek és a programozás érdekel, hobbiból csinálom is. Csak gondoltam mellé még valamit, ezt a vegyésztechnikusit párhuzamosan, hogy több lábon álljak. De eléggé megrémít ez a sok negatív arról.
2022. aug. 15. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!