Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jártatok már úgy, hogy a...

Daxxg kérdése:

Jártatok már úgy, hogy a szerződésbe nem azt a bért írták bele, amit az állásinterjún mondtak?

Figyelt kérdés
Jóval kevesebb összeg van bele írva a szerződésbe. Hr-esnek említettem, de csak hebeg-habog. Ilyen esetben ti mit csináltatok?
2022. aug. 15. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ne írd alá a szerződést?
2022. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Volt ra pelda, hogy megegyeztunk, de amikor egy honap mulva alairtuk a papirokat mar 12 szazalekkal magasabb alapber szerepelt benne es Skoda Superb helyett Tesla Model 3 lett a cegauto. Gondolom lattak, hogy a linkedin profilomon tovabbra is kint van, hogy nyitott vagyok uj ajanlatokra.
2022. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Felállok és kisétálok. Ha még el se kezdtem a munkát de már át akarnak verni az sohasem jó pont.

Azért egy bérigényt leírni nem egy atomfizika, ha meg bruttó bér van megadva akkor meg nem a csillagok állásától függ hogy mennyi a kereseted

2022. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már jártam így, de egyértelműen elírás volt. (Lemaradt egy nulla a végéről, és mivel nem egy sztárpozíció, ezért a minimálbér alatt lett volna az összeg, szóval tényleg elírás volt.)

Szóltam, javították, közben poénkodtunk, aztán aláírtuk.

2022. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szolni kell, ha hebeg habog akkor viszlat
2022. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen, de azonnal szóvá teszem.
2022. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem jartam, de ha jartam volna, akkor a kovetkezoket csinaltam volna:

- megkerdezem, hogy miert nem a megbeszeltek kerultek a szerzodesbe, lehet csak hibazott valaki

- ha hibazott valaki, akkor szolok, hogy korrigaljak a hibat

- ha szandekos volt, akkor kisetalok az ajton


A kovetkezoket nem csinaltam volna:

- kiirok kerdest ide, mint valami retardalt

2022. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bérrel még nem jártam így.


Viszont olyan volt, hogy határozatlannak hirdették és a szerződésben meg határozottat kínáltak és nem kis nevű multi volt...

2022. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem csak elírás (mert mondjuk 540 ezer helyett véletlenül 450 ezret írtak), akkor abban a pillanatban fel kell állni és eljönni.

Ha szándékosan kevesebb bért írnak a szerződésbe, mint amiben megállapodtatok, az egy nagyon erős red flag, ettől még nagyobb galádságok is jöhetnek, szóval felejtős a cég.

2022. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A bért mindig kiirjak számmal és betűvel...
2022. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!