Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha megbuktam...

Mit csináljak, ha megbuktam az egyetemen? Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek magammal. Sehova se vesznek fel.

Figyelt kérdés

23 vagyok. Utálom ezt a helyzetet, amibe kerültem. Az unokatestvéreim egytől egyik sikeresek, én meg semmi. Küldöm az önéletrajzomat, de még sehova se vettek fel dolgozni, pedig szeretnék.


Néha vízbe akarom folytani akarom folytani magam, annyira gáznak érzem ezt az egészet.



2022. aug. 15. 20:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Ahhoz hogy segíteni tudjunk kell információ.


Mit jelent neked az hogy "megbuktam"? Nem lett meg a féléved? Kibuktál az egyetemről?

Mit tanultál? Miben vagy jó? Mi történt ami miatt ebbe a helyzetbe jutottál? Hova jelentkezel állásokra?


Sajna 23 évesen, végzettség és munkatapasztalat nélkül nem egyszerű, legalább egy szakmát össze kell szedned ahhoz hogy valamerre haladj. Szakma és végzettség nélkül marad a betanított munka.

2022. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Kibuktam.


Mérnök informatikusra jártam. Azt mondják, hogy könnyű, én nem tudom, de úgy meggyülöltem a matekot, mint a szar. Igazából nem is értek egy csomó fogalmat. Ha mentem volna fogadó órára 250 kérdésem lett volna.


Miben vagyok jó? Szgépen játszani:(

2022. aug. 15. 20:29
 3/27 A kérdező kommentje:
A programozás még ment volna, csak a matekot annyira utáltam, hogy be se jártam legutóbb már ZH-kra. Nem is baj, mert utáltam.
2022. aug. 15. 20:30
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát erőfeszítés nélkül nem fog menni. Matek tipik olyan tárgy amit gyakorolni kell, anélkül senkinek se megy. Én átmentem kalkulusokon analíziseken és diszkrét matekokon hogy közel sem a szívem csúcsa a matek.(és akkor enyhén fogalmaztam)

,,nem is baj mert utálltam" amm ez elég szar hozzáállás, ha nem mentem be volna tárgyakra amiket nem szerettem akkor én se lennék sehol. De ez nem csak egyetemen de az életben is így van, néha le kell nyelni a keserű pirulát és tovább kell menni.


Max infó tanfolyamot tudsz esetleg csinálni, ha az infó része ment a dolognak, de muszáj motiválnod magadat. Azzal helyre tudod hozni esetleg a karrieredet.


Viszont ha nem mozdulsz ki ebből az állapotból akkor sajna csak a gyári munka fog rád várni

2022. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan tárgyak, amiket nem kell szeretni, egyszerűen végig kell szenvedni. Bár nem ismerem a tanterveket, de lehet jobb volna megpróbálnod egy programtervező informatikust. Ott is biztos van matematika, de a nevéből adódóan valószínűleg nagyobb hangsúlyt kap a programozás része.

Ez ne vegye el a kedved, szerintem próbáld meg újra, másik szakon vagy másik felsőoktatási intézményben. A már teljesített tárgyaidból is el tudsz fogadtatni néhányat, így nem kell teljesen nulláról kezdened.


A matematikához pedig javaslom, hogy felsőbbéveseket keress meg. Sokkal jobban el tudják magyarázni úgy, hogy megértsd, vagy legalábbis zh mintafeladatokat el tudnak úgy magyarázni, hogy a módszertanát megértsd, a mögöttes "halandzsát" nem kell tudnod.

Én szurkolok!

2022. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
Gyari melora felvesznek majd, ne aggodj
2022. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Velem is ez a helyzet. Én közigazgatás-szervező büfészakon végeztem és normális munkára nem vesznek fel, nem kellek sehova. Én azt tervezem, hogy elmegyek futárnak a foodpandához
2022. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Haverom 2x állt neki mérnökinfónak. Ő is utálta szóval elment mozdonyvezetőnek.
2022. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 NTBS ***** válasza:
86%
Keres olyan munkát, ami érdekel. És csináld azt.
2022. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mentem volna be ZHra, nekem se sikerült volna a ZHm. Csak csinálni kell. Majd ha nem lesz mit enned, találni fogsz munkát.
2022. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!