Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy félek, hogy mi lesz. Mit...

Úgy félek, hogy mi lesz. Mit csináljak? Január közepéig munkát kell találnom, de egyszerűen nem kellek a fiam miatt senkinek.

Figyelt kérdés
Még csak munkanélkülire sincs lehetőségem menni, ha esetleg nem jönne össze, mert a munkáltatóm nem rúg ki, mert nem teheti ezt ő is tudja, nekem kell kilépnem.Jelenleg szabadságon vagyok, ha ez lejár, lépnem kell. Vissza már nem mehetek dolgozni, de nem is rúgtak ki és nem is fognak. Egész nap a gép előtt ülök, és nézem az álláshirdetéseket, de mivel a fiam 2 éves, nem kapok lehetőséget sehol. Amit a párom keres, az a lakáshitelre megy el. Most mit csináljak? Légyszi adjatok tanácsot.
2011. jan. 3. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
A GYES nem 3 évig van? Menj vissza GYES-re, ennyi. Otthonról meg nézelődj tovább.
2011. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Időszerzésre jó megoldás, ha bemész a bankba (ahol a lakáshitel van) és elmondod a problémád. A legtöbb bank 1-2 hónap haladékot szokott adni mindenféle következmény nélkül. Persze ez is bankfüggő, de barátomék is pont ilyen helyzetbe voltak és pár órás egyeztetés után kaptak 1 hónap haladékot.
2011. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De 3 évig van, de nem élnénk meg ennyi pénzből. Azért mentem vissza dolgozni, hogy kicsit rendbe jöjjünk de erre nem számítottam.
2011. jan. 3. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Munkanélkülire mehetsz, ha közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyod
2011. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kapja a gyest, nem kap pénzbeli ellátást a munkaügyitől. Csak regisztrálják, mint álláskeresőt, de se járadékot, se segélyt nem kap.
2011. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Az igaz, de most nem gyesen van, hanem dolgozik, vagyis szabadságon van. Tehát két lehetősége van: Újra visszamenni fizetés nélküli szabira és igényleni a gyest VAGY rávenni a munkáltatót a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésre és akkor majd kap munkanélkülit.

Arra vigyázz, hogy nem te mondj fel, mert akkor nem kapsz 3 hónapig munkanélkülit.

2011. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyes mellett lehet dolgozni.

A kérdésből nem derül ki, hogy lemondta-e a gyest, vagy sem.

Mivel 2010-ben a gyerek 1 éves kora után a gyes mellett 8 órás munkaviszonyban is lehetett dolgozni, feltételeztem, hogy a gyes mellett ment vissza dolgozni, nem mondott le a gyes összegéről csak azért, mert újra dolgozni kezdett.

2011. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Akkor megintcsak nem kell aggódnia, hiszen ha megszűnik a munkaviszonya nem lesz pénz nélkül, hiszen ott a GYES....
2011. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!