Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha megbuktam...

Mit csináljak, ha megbuktam az egyetemen? Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek magammal. Sehova se vesznek fel.

Figyelt kérdés

23 vagyok. Utálom ezt a helyzetet, amibe kerültem. Az unokatestvéreim egytől egyik sikeresek, én meg semmi. Küldöm az önéletrajzomat, de még sehova se vettek fel dolgozni, pedig szeretnék.


Néha vízbe akarom folytani akarom folytani magam, annyira gáznak érzem ezt az egészet.



2022. aug. 15. 20:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Pti szakra jártam 3 évet, én nem buktam ki, önként hagytam ott. Elmentem gyárba, 2 hetet bírtam, na mondom ide kelleni fog valami szakma és vállalkozni kellene. Gyorsan megcsináltam 2 szakmát, + ilyen tanfolyamokat. Végül a tanfolyamokkal vállalkoztam. Még ha nem is igazán ment nekem a programozás, ebben legalább sikeres lettem. (Seo, marketing saját webshopon) 25L
2022. aug. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a csajszi példája nem rossz.


Unokaöcsém is így jött rá, hogy tanulni kéne és én is.


Menj el gyárba dolgozni egy kicsit aztán rájössz, hogy nem is volt az olyan rossz.

2022. aug. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is erre a szakra jártam és bizony volt olyan, hogy bementem zh-ra majd 5 perc után beadtam üresen a lapot. De olyan sose volt, hogy kihagytam volna, megküzdöttem az egyesért is. Sose lehet tudni, hogy mikor van szerencséd. Volt olyan is, hogy azt hittem tuti bukó és mégis bemákoltam valahogy pedig alig tanultam. Meg ennek az ellenkezője is.


Szóval a lényeg, hogy ha be se mész, akkor a minimális esélyt is elveszed magadtól.

2022. aug. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ma már milliószámra találni a neten segédleteket, amiből meg lehet érteni a matekot. Anno 2001-ben nekem sem ment, ki is buktam.

Aztán később újra nekifutottam és csont nélkül elvégeztem.


Tudom ajánlani a Mateking oldalt, szájbarágósan elmagyarázza az egészet: analízis, linalg, minden. Messzemenően megéri az árát, én is ennek segítségével értettem meg.

2022. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ha a programozás megy, akkor azt fejleszd minél komolyabb szintre. Egy rakás dolgot egyetem nélkül is meg tudsz tanulni és egyre több helyen nem az egyetemet nézik. Nézd meg, hogy milyen tudásanyagot várnak el különféle cégek programozói területeken és azokban képezd magad, hogy meg tudj felelni. Egy csomó cégnél vannak belső képzések, amik már célirányosan a praktikus tudást adják át, nem a töltelék matekot.


Az egyetem általános tudást próbál meg átadni és a vizsgák jelentős része arról szól, hogy a legtöbb embert kiszórják. Attól, hogy az egyetemen nem tudtál megfelelni, még egyáltalán nem vagy elveszve.


Az álláskeresés meg egy külön terület, a maga szabályosságaival. Olvass utána, hogyan működik, milyen szempontok alapján és milyen módszerekkel dolgoznak a HR-esek, aztán dolgozd át a jelentkezéseid, hogy minél inkább megfeleljen a követelményeknek.


Érdemes megnézned ezt a pár videót:

https://www.youtube.com/watch?v=Aele-2KhIWs

https://www.youtube.com/watch?v=TyRNrW68r9Y

https://www.youtube.com/watch?v=ZC2q6HygK1s

2022. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg a proginfót vagy csinàlj bootcampet.

Ha egyetemre mész mellette gyakornoki melókat is tudnál vállalni, onnan meg sok embert átvesznek főállásra.

De ahhoz hogy felvegyenek kell azért 1-2 projekt pl amit egyetemi órán csináltatok hogy lássák miket tudsz

2022. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem tudom magam elképzelni főállásra.


Bocsánat, de szerintem depressziós lettem. Nagyon nem hiszem, hogy ez nekem sikerülni fog. Eddig se voltam valami sikeres.

2022. aug. 18. 20:50
 18/27 A kérdező kommentje:
Legszívesebben vállalkozást indítanék, mielőtt az lesz, hogy otthon kell ülnöm szégyenkezve.
2022. aug. 18. 20:52
 19/27 anonim ***** válasza:

A depresszió hajlamos legyűrni az embert olykor. Ne hagyd magad! Steven Pressfield: A művészet háborúja című könyve számomra elég inspiráló volt ebben.


Az álláskeresés nem könnyű és elég monoton feladat, viszont a jutalom, hogy lesz állásod és megélhetésed. Szokták azt mondani, hogy amíg állást keresel, addig az a munkád, hogy találj egy állást. Kezeld is úgy! Napi nyolc órában foglalkozz az álláskereséssel, ne csak úgy hébe-hóba.

Előbb olvass utána az életrajz trendeknek, tanácsoknak, praktikáknak, aztán cégek és munkakörök kiszemelése, feltérképezése, megismerése, életrajz ezekhez igazítása, hogy minél jobban érezzék, hogy te vagy az alkalmas jelölt, stb.


A vállalkozás nem való mindenkinek. Sokkal több kihívással kell egyedül megküzdeni, mint amennyit egy állás megszerzése jelent. Vállalkozóként neked kell minden üzletet felkutatni, behozni, letárgyalni, leszerződni, elvégezni a munkát, kiszámlázni, behajtani a díjat, könyvelni, marketinget csinálni, stb.

Nem lebeszélni akarlak, egyáltalán nem lehetetlen, hogy vállalkozóként sokkal jobban tudj érvényesülni. De sokkal összetettebb, nagyobb teher, amit jobbára teljesen egyedül kell megoldanod.

2022. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez egy kicsit segített.
2022. aug. 20. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!