Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha legutóbb januárban volt...

Ha legutóbb januárban volt fizetésemelés a cégünknél ami 8% volt (2 év után), a mostani infláció miatt kb. mennyi fizetésemelést kellene/illene kérnem? (Illetve milyen forrásra érdemes hivatkozni?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mostani infláció miatt arra gondoltam, hogy érdemes lehet fizetésemelést kérnem a jelenlegi cégemnél, azt viszont nem tudom, hogy hány %-ot lehet megfelelő kérni (ami fedezné a jelenlegi veszteségeket az mostani magas infláció miatt).


Illetve amikor a munkáltatónak jelzem ezt, jó lenne egy forrás is ami igazolná, hogy az infláció valóban itt van, mielőtt a munkáltató jönne azzal, hogy ez csak a fejemben van :D

a HVG/Index/Telex stb cikkekre nem mernék hivatkozni, még a végén azt mondaná a munkáltatóm, hogy ők túloznak csak. Valaki esetleg tudja, hogy melyik az a forrás ami az infláció tekintetében nem megkérdezőjelehető forrás?



köszi előre is


2022. aug. 17. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
KSH-ra hivatkozz akkor, de ott "csak" 13,7% van ami a valóságba jóval több. Szóval próbálj meg 13-15%-ot alkudni, szerintem többet nem fogsz kapni, de ne legyen igazam.
2022. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
25%
2022. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
30-40%
2022. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben keresnék új munkahelyet, olyan fizetést kérnék, ami megfelelő, pl 30% többet. Ezt követően ha lenne állásajánlat, kész tények elé vinnem a vezetőm és ha nem adja meg akkor lépnék. Inflációra hivatkozni szerintem felesleges, hiszen tudnak róla.
2022. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 a mostanival sem vagyok elégedetlen (így is lehet élni, de nem egészen az előző életszínvonalon), de úgy gondolom fontos tudniuk, hogy az inflációval együtt a bérigény is növekszik, és ha ők nem emelnek automatikusan akkor kénytelenek leszek én írni, amire még hivatkoznék a bértárgyaláson, a teljesítményemre illetve nem régen elvégeztem egy a munkához releváns képzést.
2022. aug. 17. 18:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve nem szeretnék új helyet keresni (persze ezt a jelenelegi munkahelyemnek nem kell tudnia), ha nemet mondanak nekem, akkor legalább megmarad az emlékezetünkben, hogy nem vagyok elégedett és legalább akkor a jövő évi emelés nem marad el.. Megfordítva ezt, veszíthetek bármit is azzal, ha kérek emelést?
2022. aug. 17. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező emelés kérésnél vagy megkapod az emelést vagy elmész. Ha nem kapsz emelést és ott maradsz az azt jelenti hogy neked jó ez így és elvagy ennyi pénzel is
2022. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék egy másik helyet, ahol azért jóval többet adnak (30% környéke) és a jelenlegi helyen, szólnék, hogy kaptál egy ilyen ajánlatot, ha megakarnak tartani, akkor úgy is ajánlanak valamit, ha meg nem, akkor szerintem erre az emelésre ne nagyon számits.
2022. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5: Biztos lehetsz benne, hogy tisztában vannak az inflációval, ezzel nem tudsz érvelni. 4-es válaszomban leírtam, hogyan tudsz érdemben változást elérni, másképp nem vesznek komolyan, hiszen ott maradsz és dolgozol tovább, váltani nem akarsz.


Az extra teljesítmény lehet tárgyalási alap, amennyiben ők is úgy látják és tudod bizonyítani, hogy lényegesen több pénzt hozol a konyhára, volt olyan fejlesztési javaslatod/cselekvésed, amelynek köszönhetően pénzt spórolt a cég/több bevételre tett szert. Viszont mivel januárban már volt emelésed - ami két évente van- így nem fűznék hozzá sok reményt.

2022. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!