Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy év alatt frontend fejleszt...

Egy év alatt frontend fejlesztésben el lehet jutni olyan szintre, hogy kapjak távmunkát vagy el tudjak vele helyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan a programozástól várják a csodát és a sok pénzt, én nem emiatt teszem fel a kérdést. A párom, lassan a férjem, külföldi. Határozott időre küldte ki a cég Magyarországra és egy év múlva lejár az itteni munkaviszonya. Kint előléptetést és sokkal több fizetést kap, nekem viszont egy kezdő szintű középszerű munkám van, így nem gondolkozunk az itthonmaradáson. Nehezíti a dolgot, hogy nem EU-s országba szeretnénk kimenni és nekem nemrég lett meg a gazdasági diplomám. Tapasztalatom nem sok lesz addigra, a helyi nyelvet csak alacsony szinten beszélem és ha nagyon ráhajtok se leszek egy év alatt anyanyelvi szinten, így biztos vagyok benne, hogy nem tudnék labdába rúgni a helyi lakossággal. Emiatt is gondolkodom a frontend fejlesztésen. Alapvetően gyorsan tanulok és tudnék kellő időt szánni a tanulásra és a gyakorlásra munka mellett is. Lenne így esélyem egy év alatt eljutni egy vállalható szintre? Szinte ez az egyetlen terület, ahol elég az angol nyelvtudás és akár külföldi alkalmazásban távmunkában is lehet dolgozni. Nem tudom mennyi értelme van belevágnom, viszont több esélyt látok rá, mint hogy a mostani végzettségemmel el tudnék helyezkedni. Nem feltétel a sok pénz, viszont mindenképp szeretnék valamit csinálni és talán a frontend az, amivel esélyem lehetne. Mennyire reálisak az elképzeléseim? Azt is tudom, hogy kezdőszintű fejlesztőből rengeteg van, viszont jó lenne, ha akár valami gagyibb melót megkapnék az elején és utána már jobban tudnék fejlődni.

2022. aug. 19. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha nulláról akarsz elindulni, akkor bizony az 1 év kevés lesz, mert nagyon sok dolgot kell megtanulni és ahhoz, hogy rendes melót kapj távmunkában, szükséges a gyakorlat is, legalább pár saját kód, amit portfóliónak meg tudsz mutatni.


De itt egy remek leírás, hogyan indulj el és mit tanulj:

[link]

2022. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Az egy ev csak egy szam. Az szamit hogy napi hany orat raksz bele.
2022. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá akkor igen
2022. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult kérdés, de a válaszom talán inkább nemleges lenne. Jelenleg boldog-boldogtalan mérnöknek, vagy mérnökinformatikusnak tanul, nincsen akkora munkaerőhiány, hogy 1 éves valamilyen képzéssel a hátad mögött, nulla tapasztalattal bárki is alkalmazzon.


A helyedben inkább, ha fekszik az ilyesmi, az affiliate marketing irányába mennék, vagy esetleg content creation (a kettő mondjuk nem független egymástól), ezek olyan területek amelyeken rövid idő alatt könnyebb látványos eredményt elérni. És ezalatt nem feltételenül azt kell érteni hogy legyen egy bugyuta sminkelős Youtube csatornád, és élj a reklámbevételekből meg abból, hogy kapod a százalékot az eladott rúzsok után. Meg lehet mondjuk nézni Amazonon hogy milyen könyvekre, leírásokra, útmutatókra keresnek a legtöbbet, ezekben a kategóriákban hol a legkisebb a kínálat és akár "írni egy könyvet" valamilyen niche témában, ami a valóságban azt jelenti igazából hogy az interneten amúgy is meglévő információt validálod és kb. 30-50 oldalban rendszerezed. De ez csak egy példa.


Vagy egy másik terület, amibe a helyedben előbb kezdenék, az valamiféle video editing software-nek a kitanulása. Ez lehet animáció, special effects, sima vágás, bármi, egy év alatt simán abszolválható és szerintem reálisabb hogy valamilyen távmunkát meg tudsz szerezni vele (akár saját magad, akár valahova alvállalkozóként bedolgozva).


A frontend definícióból adódóan feltételez valamennyi interakciót az ügyféllel, képzeld el, hogy valaki mondjuk annak ellenére alkalmaz, hogy semmi gyakorlatod, majd a kick off megbeszélésen nem tudsz megszólalni, mert amellett hogy tapasztalatod sincs, a nyelvet sem beszéled:) Ezzel nem azt mondom hogy engedd el, hanem hogy kezdetben ne erre alapozz, hanem valami jobban megfelelőre, és közben párhuzamosan tanuld meg a programozást rendesen, aztán válts, ha már be tudod bizonyítani bárkinek, hogy nem vagy teljesen kutyaütő:)

2022. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

"Jelenleg boldog-boldogtalan mérnöknek, vagy mérnökinformatikusnak tanul" - ez konkrétan hazugság


Egy év alatt nem tanulsz meg komoly szinten frontendezni, és szerintem nincs is értelme 1 év után elmenni távmunkázni. Tölts el 2-5 évet értelmes cégeknél, ahol kikupálódsz, és akkor már el tudsz kezdeni önállóan dolgozni. 1 év az még pöttyöslabdázásban is csak junior szint, azaz önálló munkavégzés nem elvárható.

2022. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A külföld az konkrétan mit jelent? Mert ha mondjuk Svájc, ott a CVd egy év tapasztalattal helyből megy a kukába. Szóval attól is függ, hogy hova mész, ott milyen az IT piac stb.


Általánosságban elmondható, hogy 1 év tanulásaz arra elég, hogy elmenj valahova gyakornoknak 0 fizetésért, ott kikupálódsz picit, aztán onnan lehet valami fizetőd melót is keresni. Mindent összevetve ahhoz, hogy a távmunkás vonalon jól tudj érvényesülni, 5-10 év tapasztalat kelleni fog. Ráadásul az se mindegy, milyen cégeknél.

2022. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg boldog-boldogtalan mérnöknek, vagy mérnökinformatikusnak tanul"


Ezzel a kijelentéssel nem értek egyet még mindig nagyon nagy hiány van. Inkább a "gond" az hogy tapasztalat nélkül nem fogják felvenni mert macera kiképezni és viszi a tapasztalt emberek idejét.


Külföldön ha a nyelvet se nagyon tudod akkor ez még egy plusz dolog ami miatt nem igazán akarnak majd felvenni téged

2022. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha struktúráltan tanulsz napi 10 órában, akkor szerintem lazán összetudsz hozni egy kezdő pozíciót.


Abban nem vagyok biztos, hogy a full remote sikerülne. Ott többnyire az az elvárás, hogy ne legyél kezdő, akinek fogni kell a kezét.


Az irodában nem véletlenül szokták a juniorokat/gyakornokokat a senior kollégák mellé ültetni. Egésznak kérdeznek és iránymutatást igényelnek.

2022. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elkezdi mindenki mernoknek tanul vegem :D iden Pecsen 7mernok vegzett osszesen(gepesz,villamos,info)
2022. aug. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9# Azt hogy?


Csak a BMEn többszázan végzik el a Mérnökinfót évente. A youtubeon fent is vannak a diplomaosztók, amire el sem megy mindenki, de ott is lehet látni a tömeget.


Minden más mérnöki szakon is sokan végeznek. Ez persze csak a BME, rengeteg más egyetem van.

2022. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!