Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python || Java || C#? {el...

Python || Java || C#? {el lehet-e Pythonnal helyezkedni? }

Figyelt kérdés

BUÉK


Most C#-ot nyomom, de a Python jobban tetszik, talán még a Java is... Azt is értem hogy egyetem meg minnél több nyelv stb... de mégis, melyik az a nyelv amelyikkel juniorként legnagyobb az esély elhelyezkedni manapság? Illetve el lehet-e Pythonnal helyezkedni, vagy kicsi az esély?



2017. jan. 1. 16:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Olyantól kérdezném aki évek óta benne van vagy akár recruiter, ötletelni, okoskodni én is tudok...
2017. jan. 1. 17:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pythonnal el lehet. Freelancer vagyok, és a projektem 90%-a Python. De elterjedt a PHP is, mostanában pedig a Nodeos megoldásokat is szeretik.


Tegyük hozzá azt is hogy nem dolgozok magyar emberekkel.

2017. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen területen és milyen cégnél.


Webfejlesztésnél backendnél a PHP az ASP.net és a Java az elterjedt ( [link] ), asztali alkalmazásoknál a Java, a C# és a C++ a vezető nyelv, mobilfejlesztésnél a Java inkább a gyakran használatos nyelv, de IOS-nél használatos a Swift, vagy elterjedt még a HTML5+CSS+Javascript is.


Bár Pythont is lehet használni webes backendnél (lásd például a Pinterestet: [link] - Ők Djangot használnak: [link] ), lehet vele asztali alkalmazást csinálni (Tk, QT, GTK, WxWidgets) és mobilos keretrendszer is van hozzá ( [link] ).

2017. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet csak Pythonnal elhelyezkedni (előfordulhat), úgyhogy legyen meg a gyakorlatod Javából is.

Manapság még a Java, de nyomul a C# is.

2017. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen. Ez magyarország. Külföldön szeretik és előszeretettel használják a Pythont.
2017. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először azt döntsd el, hogy mivel szeretnél foglalkozni, pl webfejlesztéssel (ezen belül is backend vagy frontend, bár leírtak alapján csak előbbi jöhet szóba), vagy esetleg az okostelefonok érdekelnek-e jobban.

Aztán ez alapján válassz ki egy _alkalmas_ nyelvet, amelyben elmélyedsz, a leggyakrabban használt keretrendszerekkel együtt. Semmi értelme teszem azt 20 nyelvet megtanulni, ha mindegyiknek csak a felszínét kapargálod, inkább ásd bele magad egybe, aztán majd felmerülő igények alapján jön a többi. Teszem azt hiába "tanulod meg" a C#-ot, az nem csak úgy lóg a levegőbe, .NET (Core?), ASP.NET, UWP még kelleni fog...

Python egy rendkívül kényelmes és sokrétű nyelv, de _általában_ támogató szerepet szokott kapni, teljes alkalmazásokat viszonylag ritkán fejlesztenek vele. Ettől függetlenül nincs kizárva, hogy el tudj így is helyezkedni, de leszűkíted a magad mozgásterét.

2017. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, az w3techs.com oldal különösen hasznos...
2017. jan. 1. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!