Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki itt arról ír, hogy bölcsés...

Aki itt arról ír, hogy bölcsészként a szakmában helyezkedett el, és jól él belőle, az mit csinál, ill. mennyit keres?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekel a bölcsészet, főleg a filozófia, irodalom. Viszont a jövőbeli elhelyezkedésre tekintettel más szakmát választottam és jogot végeztem, humán beállítottsággal ez tűnt az egyetlen vállalható kompromisszumnak. Most nem élek nagy lábon vidéken pályakezdőként, de találtam állást, ki tudok jönni, viszont nem rajongok a munkáért, és a kollégák, a légkör valami borzalom. Felmerült bennem, hogy ez így nem élet, és továbbra is a bölcsészet felé húzna a szívem, de komolyan nem tudom, azzal mit lehet kezdeni. Esetleg a fordítóin gondolkodtam még, jó vagyok nyelvekből. Akinek sikerült ilyen beállítottsággal az érdeklődésének megfelelő munkát találnia, és ebből megélnie, az hogy csinálta? Nem akarok feltétlen nagy gazdagságot, luxust, de az albérlet, meg hogy hónap végén is egyek valami egészségeset, rengeteg pénzt felemészt, másrészt jó lenne egy egészséges munkakörnyezet és azt csinálni, amit igazán szeretek.

#megélhetés #bölcsészet #humán érdeklődés
2022. aug. 20. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a volt csoporttársaimat elnézve azt látom, hogy a legtöbben jó nyelvtudással cégeknél vannak különböző munkakörökben: IT support, HR, talán olyan is van, aki némettel és angollal könyvelő lett. Páran fordítóként kezdtek el dolgozni, de az szerintem egyre bizonytalanabb. Én 2,5 évig dolgoztam fordítóként, de most nem találok egy ideje a végzettségemnek megfelelő munkát, így mást dolgozom.

(Germanisztika szakon végeztem, BA+MA+szakfordítói képzés.)

2022. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Kifogtam egy 60 éves gazdag vénembert, eltart, nem kell dolgoznom, cserébe egy kis szexuális szolgáltatásért.
2022. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Byealex filozókusként diplomázott. Azóta xfaktor mentor lett, meg zenél, több millióba kerül nála 1 fellépés. Jól megy neki.
2022. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!