Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak korombeliek (16) akik...

Vannak korombeliek (16) akik kamionozással/logisztikával szeretnének majd foglalkozni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy akik kereskedőire, értékesítőire,m járnak azok szinte mind nagy vállalkozók szeretnének lenni. Vagy csak egy kis boltban akarnak dolgozni pénztárosnak/feltöltőnek. Alig akarnak logisztikával foglalkozni. Diákmunkásokat sem érdekli nagyon. Pedig jól fizet. pdl. raktáros.


Kamionozni meg azért nem akar szinte senki mert "túl nagy kihívás" lenne?


Eljutni a kamionos jogsi-ig.

Amihez kell pénz rendesen...

És azt is csak 21éves kortól lehet elkezdeni...


Több mint 10órákat vezetni. Keveset aludni...

+Még ott van a magány.


Én tudom hogy rengeteg negatívumja van ennek a szállítmányozásnak. De valljuk be nem annyira szar ez.

Én akkor is nagyon szívesen csinálnám.

Csak én vagyok vele így?

(Jó lenne megismerni pár ilyen embert :D )



#logisztika #kamionozas
2022. aug. 15. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Utalom a logisztikat, életem legrosszabb döntése volt kitanulni. Stressz, nonstop kommunikáció, alkotás hiánya.


Most váltok szakmát, ahol tudok alkotni.

2022. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18 éves kornak kell meglennie és B-s jogsinak a C kategória elkezdéséhez. CE kategória is 18 és kell hozzá a C. Ez a 21 év csak Magyarországon van. Külföldön ez nincs. Sok külföldi céghez nem is kell nyelvtudás, mert van magyar irányító. Sőt valahol az emberhiány miatt 1000 euró belépési bónusz is van. Ez a szakma azoknak való akik szeretnek kirándulni és rátermedt ember. Én is csináltam 2 évig.
2022. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

“Kamionozni meg azért nem akar szinte senki mert "túl nagy kihívás" lenne?”


Nem, hanem azért, mert cigány élet. Van aki 2-4 hétig nem megy haza. Tisztálkodási lehetőségek nem a legjobbak, nah meg a wc-zési se. Családot nehéz mellette fenttartani. Illetve nehéz belőle kiszállni, mert nem sok karrier lehetőség van benne és éveken keresztül keresel 700k-1milla (vagy akár többet) között utána meg elmész gyárba dolgozni 200-ért?


Felvághatják a ponyvádat, stb.


Teszem hozzá én is gondolkodok rajta, mert nézhetjük úgy is, hogy azért már nagyon sok mindenre van megoldás. Hetelni nagyon sok cégnél lehet (hétvégén otthon vagy) és már nem olyan ritka a 700.000-es fizetés ilyen beosztásra. Illetve lehet napizni is, de szerintem akkor a béret teteje maximum 500.000 nettó, de a 400.000 reálisabb.


Barátnőm anyja 2 helyen dolgozik, hogy legyen pénze a hitelekre. Reggel 4-kor kel és este 8-kor ér haza és hétvégén is dolgozik. Ennek a 700-nak a felét sem keresi meg és lényegében ugyan úgy nincs otthon és nagyon sokan élnel így, szóval ilyen szempontból szerintem se olyan rossz dolog.


“Több mint 10órákat vezetni. Keveset aludni...”


Ha sokat mész pályán igazából nem olyan fárasztó. Aludni meg elvileg tudnod kéne hiszen a napi 9 óra pihenő az kötelező


Ki kell próbálni :) A jogsi árát hamar visszahozza, maximum abba hagyod.

2022. aug. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ez a több mit tíz órákat vezetni egy kicsit urban legend. Heti kétszer vezethetsz 10 órát, és heti kétszer lehet a munkaidőd 15 óra, egyébként 13 óra. Napi kötelező pihenő 11 óra amit kétszer csökkenthetsz 9 órára. AETR-t tanulmányozd és rájössz hogy nem vezetni nehéz hanem a sok buta felesleges szabályt betartani.

Nem a jogsi megszerzése a drága hisz pár éve állami támogatással kiszórtak 5 milliárdot sofőrképzésre. Most egy halom péknek és cukrásznak van hivatásos jogosítványa de nem dolgozik a tizedük sem a szakmában.

A kihívás ebben a szakmában a monotonitás és a magadra utaltság. Ha jól bírod az egyedüllétet és jó problémamegoldó képességekkel rendelkezel akkor nem kell ehhez atomfizikusnak lenned.

Ha egy cég vállalja a képzésedet (mert a tanfolyam az gyakorlatilag nem az életről szól) akkor egy-két évet szoktak aláíratni amíg ott dolgozol és ha el tudod végezni azt amit a többiek akkor a béred sem lesz kevesebb a betanulás után (nekünk anno 2 fuvar betanulás volt).

Nemzetköziben 500-700 az átlag fizu, van ahol napra számolják, van ahol kilóméterre és előfordul ritkán ahol százalékot kapsz a bevételből. Ha korrekt a munkáltató akkor szinte mindegyikkel a végén ugyan oda jutsz végösszegileg.

Az előttem szóló nem jól tudja, a napizásra többet fizetnek mivel fuvaronként mindig át kell cuccolnod egy másik kamionba. Ha van gyakorlatod akkor tudok adni címet napi 40 ezer fizura, de napi a bejelentésed. 20 nap x 40 ropi az akár hogy is de 800 k, csak illik hozzá egy napi 600-650 km-t letenni átlagban az asztalra hogy a gazda se haljon éhen.

2022. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy a kérdező elég sok mindent kavar, bár az életkora miatt ez teljesen elnézhető.


Mert idehozta a nagy vállalkozói dolgot, ami gondolom én ilyen "öltönyös logisztikai menedzseri" úri munkára utal, a pénztárost, a raktárost meg a kamionost is....


Hát azért ezek között van különbség.


Én a logisztikát/raktározást tanultam, arról is írtam, hogy megbántam, és most nyergelek át egy kétkezi szakmába, ami otthonról nyugisan csinálható.


Kamionozást soha nem csinálnám, ahogy előttem írták, szerintem "nem élet". Finoman fogalmazva...


Ettől függetlenül csinálják, nincs vele semmi bajom, valakinek ez bejön, embere válogatja.

2022. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem akarnak kamionosok lenni mert ez nem embernek való életmód,mindenki úgy nő fel hogy délután hazamegy,otthon van családdal,mehet programra ismerősökkel,csinál amit akar.Kamionozàssal nincs magánéleted,a munkának élsz teljes mértékben,ezért nem akarja senki csinálni ezt alapvetően.A többi dologról mint munkakörülmények,biztonsàg,felelősség még nem is beszéltem.

Egyedül arra jó hogy pár év alatt megszedd magad anyagilag és stabilabban állj neki egy valódi életnek mert ezt normális ember nem tudja csinálni hosszabb távon.Még kirándulásnak sem mondható,abban mi a kirándulás hogy az autópályát nézed egy fémdobozból és semmi mást nem tudsz csinálni?

2022. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat tanultam :D #5 Tudom sokat kevertem. De este írtam :D Legközelebb megpróbálom érthetőbben leírni a dolgokat. És jobban utanajárok
2022. aug. 18. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!