Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék ebben a helyzetb...

Hogyan tudnék ebben a helyzetben több pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy gyárban dolgozok 2 műszakban, de most a közeljövőben 3 műszakot akarnak aminek nem örülök, mivel nem jó az éjszakázás (előtte dolgoztam 2 évet 4 műszakban). Felborítja a napomat, ebben az esetben azt a hetemet. A fizetés jobb lenne, mivel mindenféle bónusz (jelenléti/prémium), műszakpótlék rájön. Kb. Nettó 300 ezret megkeresnék.

Közben nézelődök folyamatosan más munkákat is ahol nincs 3 műszak, de ahogy látom alig fizetik meg a szakmunkás/betanított munkásokat.


Voltam egy cukrászda konyháján próbanapon cukrász kisegítőként ahol kérdezték mennyit kérnék órabérben, de én havi fix összeget tudtam mondani és mondtam egy összeget mennyit kérek (kb. nettó 280/300 ezer amennyit most keresek 2/3 műszakban).

Másnap visszahívtak hogy próbaidőben 1300ft-os, és majd ha felvennének 1450ft-os órabérben tudnának alkalmazni. 40 órás bejelentéssel így nettó 230-250 ezerben jönnék csak ki, amiből nem tudom megtudnék élni mivel a fele már albérlet/rezsi/közös költségre elmenni. Plusz minden egyre drágább az inflációnak köszönhetően.

Több hirdetésben a cukrász/pék szakmában azt láttam hogy legalább nettó 350/400 ezreket keresnek, azok akiknek ez a szakmájuk is, és ezáltal persze én levontam belőle jó pár tízezret ha már szakma nélkül és kisegítőként vennének fel. De mint kiderült ők keresnek annyit ott amennyit én kértem, ami kicsit ledöbbentett.

Hétfőn megyek vissza hozzájuk hogy mi legyen, és azon gondolkozok lehet bevállalom akkor a 6 napot, mivel érdekel a szakma is. Inkább dolgozok 6 reggelen mint 3 műszakba robotoljak. De lehet nem fogják engedni. Túlóra is akad, főleg az év végén, azt mondták ki is fizetik, de az csak elvétve lehet szerintem. Így akkor kb megkapnám azt az összeget amit kértem.


Szerintetek így megérné? Mitévő legyek?


Voltam egy másik interjún is pár napja, pék állás. Ott is soknak vélték ezt a fizetési igényem. Nettó 2000 ft-os órabérként volt meghirdetve, de én ennyit nem kérnék persze.

Kedden is megyek egy elektronikai összeszerelő munkát megérdeklődni. Bár ott elég szélsőséges a munka, mert 6 nap x 12 óra, de aztán a következő hét elvileg full szabad, ami nem feltétlen kedvező, csak ha nagyon jól keresnék vele. Illetve 5 percre van tőlem gyalog szóval így a 12 órát bevállalnám még ha nem is vagyok oda a hosszú műszakokért.


Érdemes lenne bevállalni még 1 másik helyet részmunkaidőre/beugrósként?

Csak akkor kellene ezt talán bevállalnom ha a cukrászdába mennék el dolgozni vagy netán a szereldei munkába, hogy kiegészítsem a havi keretem.

Ha a gyárban maradok akkor kijövök beugrós munka nélkül is és lehet nem is bírnám feltétlen mellette.

De ha el is vállalnám a cukrászdai munkát akkor már törekednem is kellene közben hogy egy szakmát is letegyek belőle és akkor garantáltan megkapnám én is a fizetési igényem.


Elég siralmas hogy a nettó 250 ezer forint feletti összeg még Budapesten is magas fizetésnek számít sok helyen. :(

Ha lenne saját lakásom, még okés is lenne, de mivel albérletbe lakok egyedül így nem engedhetem meg magamnak, mert iszonyatosan spórolnom kellene.


29/F



2022. aug. 28. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Úgy, hogy ingázol Ausztriába.

Nevetséges éhbérek vannak Magyarországon.

A lakhatási, élelmiszer árak folyamatosan emelkednek, miközben a fizetések vásárlóereje folyamatosan csökken.

Ha nem akarsz 1 éven belül zsebpénzért dolgozni, akkor hagyod a magyarországi munkahelyeket.

2022. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mit vársz? Betanított munkákat végzel... ezekben max 50e a bérsáv eltérés munkahelyenként. Nem fognak hozzád vágni milliókat.


Tanulni kell, hogy te szabd meg a munkád díját ne pedig egy felettes akit nem is ismersz

2022. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tanulj, segédmunka helyett. Vagy külföld. Ennyiből nem lehet megélni, és kész.
2022. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy péket/cukrászt, szaktudással, végzettséggel a konyhai kisegítőhöz mérni. Te az utolsó R1 munkatárs lennél csak
2022. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha 300 feletti nettóra vársz, akkor irány külföld.

vagy kéne tanulnod egy hiányszakmát, szerezned egy diplomát és 1-2 nyelvvizsgát.

2022. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi most az albérleted havonta?
2022. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a valóság,nettó 300 jónak számít betanított munkára,nem nagyon fog az ember többet kapni ennél ilyen munkára csak a legjobb helyeken.Érdemes kitanulnod egy szakmát,lehetőleg piacképeset mert akkor lesz egy tudásod amivel könnyebb elhelyezkedned,nem becsülik meg a betanított munkákat amit akárki el tud végezni mert sokkal több emberből tudnak válogatni a munkáltatók.

Cukrász kisegítő jobb lehet ebből a szempontból,akàr a munkahelyed tàmogathatja a tanulásodat,lesz belátásod a szakmára,de nézz meg màs szakmát is amit szívesen csinálnál.

2022. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6 / 80 ezer + rezsi - most a nyáron 100-105 ezer körül fizettem. Télen nem tudom mennyi lesz, mivel február közepén költöztem ide. Ez még olcsó albérlet is ráadásul itt a 7. kerületben.


Egy ideje én is fontolgatom a szakma kitanulást! Enélkül tudom nem sok helyre vesznek fel.

Egyébként vendéglátós végzettségem van, de abban nem akarok már elhelyezkedni. Pincérkedtem, konyhán is dolgoztam már, de nem vágyok oda. Nem akarok reggeltől éjszakáig dolgozni nap mint nap.

2022. aug. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!