Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes állást keresni...

Hogyan érdemes állást keresni meglévő munkahely mellett?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy folyamatosan érdemes menni interjúkra, beadni az önéletrajzot mindenhová ami tetszik és ennyi?


Érdemes ezt kifejezetten titkolni a munkahelyen, vagy ez olyan dolog amit sokan csinálnak folyamatosan?


Lehet ebből hátránya valakinek?



2022. aug. 29. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A jelenlegi munkahelyen semmiképp ne tedd közzé ,hogy állást keresel, mert nagyon ráfázhatsz.

Ha interjúra kell menni, akkor fogorvosra, fodrászra, orvosra, ruhatisztítóra, akármire hivatkozva lépj le az interjúra.

2022. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan gondom van, hogy 3 hónap a felmondási időm, de egy munkáltató sem tudott várni rám eddig....hiába vennének fel amúgy. Jól kitoltam magammal, hogy ezt aláírtam anno...

Valakinek valami tanács erre? Vagy inkább mondjak fel már most, hogy pörögjön? De mivan ha 3 hónap után sem találok mást. :(

2022. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, ha van legalább 6 hónapnyi megtakarításod, illetve 3 hónapig jár egy minimális munkanélküli segély, akkor kockáztatnék.
2022. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es én felmondanék, pláne ha az interjúkból egyértelműen kiderül, hogy csak a 3 hónap a gond.

Ilyet egyértelműen azért íratnak alá, mert más motivátum nincs a kezükben, így ezzel próbálnak odaláncolni ,hisz tudják, hogy egy munkáltató normál esetben senkire se vár ennyit.

Illetve mikor a felmondás 2. hónapjába lépnék, akkor kezdeném beadni a pályázatokat új helyekre és ha mázlid van lehet, hogy épp találnál a felmondási idő végére új állás.

2022. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most a saját kérdésemnél válaszolva a feltett kérdésre (xD)


Ahol én vagyok vállalat is 3 hónap a felmondási idő (engem nem érint gyakornok vagyok)


Jellemző továbbá, hogy 10-15 százalékkal alacsonyabb a bér mint máshol, de igen ahogy előző is mondja, ezzel odaláncolnak



A kérdés továbbra is nyitott diskurzusra :D

2022. aug. 30. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel még gyakornok vagy, adódik a kérdés, hogy semmiképp nem is akarsz itt dolgozni, vagy csak nem látszik rá lehetőség? Mert azért elég evidens lépés, hogy ahol gyakornok vagy, ott próbálod meg állandó munkaviszonyra cserélni a helyzetedet. Persze, ha már így is elég, amit a cégből láttál, akkor érdemesebb továbblépni.


Attól is függ, milyen a mostani munkahely és a viszony az ott dolgozókkal. Ha jóban vagytok, csak már váltanál, akkor nem feltétlenül baj, ha tudják, hogy mennél. Sőt ez akár előléptetéshez, bértárgyaláshoz is jó alap lehet. Ha szeretnek veled dolgozni, értékelik a tudásodat, akkor simán lehet, hogy ajánlanak egy olyan pozíciót, vagy fizetésemelést, ami miatt nem akarod otthagyni őket és megspórolják a keresést, interjúzást is.


Egy normális munkaközegben nem kéne, hogy gondod legyen belőle, hogy te máshol keresel állást. Persze, ha tudják, hogy menni akarsz és nem vagy lojális a céghez, akkor te leszel az első, aki eszükbe jut, amikor le kell építeni valakit. A szabadság, szabadnap, csere és egyéb rugalmassági kéréseid is más megítélés alá eshetnek, ha tudják, hogy te már úgyis mennél.

Ugyanakkor megint csak nagyon sok múlik azon, hogy milyen hely és milyen viszonyban vagytok. Előfordult már a világtörténelem során olyan is, hogy akár maga a főnök ajánlotta be a távozni készülő alkalmazottját egy partner céghez, mert jó munkaerő volt és ott épp ilyet kerestek. Ezzel meg a jó viszony is megmarad, az emberének is jót tesz. De az biztos, hogy ez nem annyira általánosan jellemző Magyarországon. Itt valahogy a furkálás, akadályozás jellemzőbb. Pedig egymás segítéséből sokkal több jó tud kisülni, mint a kicsinyes bosszúkból.


Ha ellenséges, vagy bizonytalan a környezet, akkor jobb nem támadási felületet adni nekik és diszkréten kezelni, hogy másfelé nézelődsz.

2022. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!