Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vki elég csúnyán vált el...

Ha vki elég csúnyán vált el az utóbbi munkahelyétől, akkor hogy érdemes új állást keresni h ez lehetőleg ne derüljön ki és ne induljak emiatt az állásinterjúkon rossz helyzetből?

Figyelt kérdés
Simán csak ne mondjam el h mi történt valójában? (Igazából a közvetlen felettesemmel nagyon nem bìrtuk egymást, mindig megvádolt alaptalan dolgokkal pl. h csak azert megyek betegszabira h ne kelljen dolgoznom stb, pedig általában a beteg gyerekkel maradtam otthon és nem is sokat, 1-2 napot egy hónapban. Szóval a végére ezek miatt nagyon megutáltam és eléggé csúnyán váltunk el.)

2018. febr. 3. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
3%

Nyilván azért megy az ember beteg szabira, hogy ne kelljen dolgozni, milyen vád ez. :D

Azért havi két nap az kemény, kvázi minden második héten kimaradt egy nap, én is kirugtalak volna a pcsaba

2018. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves 1! Az attól függ, ha havi 2 nap kieséssel is el volt a munka végezve, akkor én azzal "nem foglalkoznék" vezetőként. Nekem is volt sz..r főnököm, huzamosabb ideig egy perc szabin sem voltam, túlóra, hazavitt munka és pontos, hibátlan adatszolgáltatás, mégsem kellettem. Bunkó!
2018. febr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mármint nem Te, hanem a volt főnök, bocsánat. Előző voltam.
2018. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

#2 valóban, az jogos lehet, de ehhez az kellene, hogy mindig 9 órát dolgozzon és akkor 2 hét alatt pótolná a 2 hetente kieső napot.

De mivel beteg szabi, így nyilván nem kell lecsusztatni semmit, kötve hiszem, hogy ennek ellenére napi 9 órát dolgozna a kérdező mert úgyis 2-hetente beteg a gyerek.

De meg ha csak minden harmadik héten beteg akkor is..

Nagyon sok a havi 1-2. 1,5-tel számolva az éves szinten 18. Majdnem egy teljes évnyi + szabadság.

2018. febr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csúnyán váltam el, konkrétan pereskedtünk.

Nem csináltam belőle titkot, ha megkérdezték, mivel látták, hogy azonnali felmondással szűnt meg a jogviszonyom.

Természetesen nem ócsároltam a volt főnököm (pedig le tudtam volna köpni), a legtermészetesebb módon és tömören közöltem a leendő munkáltatóra tartozó tényeket.

Engem alkalmaztak... :)

2018. febr. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
51%

Szerény kettőbekúrt véleményem szerint...


Betegség:

Ha beteg vagy, akkor az orvos keresőképtelen állományba vesz, mert betegen nem tudsz dolgozni, és arra sincsen semmi szükség, hogy másokat is megfertőzz. Ha beteg vagy, akkor pihenni kell és meggyógyulni.

Igen, az emberi erőforrás az ilyen. Jár neki fizetett szabadság, hogy pihenni és regenerálódni tudjon, jár neki éves szinten 15 nap betegszabadság, azon túl táppénz, hogy ha lebetegszik, akkor maradjon otthon, és gyógyuljon meg. Ezzel kalkulálni kell.


Kisgyermek betegsége:

Na, ez egy olyan helyzet, amelyben mindeni veszít. A szülői oldalt meg lehet érteni, mert mindenkinek a gyermeke az első, nagy lenne a baj, ha nem így lenne. Ugyanakkor a munkáltatónak is sem egyszerű helyzet ez, és a legtöbbjük sajátos módon előzi meg a "bajt": nem vesz fel kisgyermekes anyukát. Diszkriminatív-ez? Az hát. Kontraproduktív-e a jogi szabályozás? Nem kicsit.

A megoldást és a spanyol viaszt nem a gyékán fogjuk kitalálni.

De azért egy kérdés foglalkoztat: apuka hun van már megint?

2018. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát szerintem meg rohadtul nem sok havi 1-2 nap hiányzás!!! Ennyit mindenki hiányzik ha van gyereke, ha nincs. Az ember nem robot h soha ne legyen beteg.

Egyébként egy rendes betegség legalább 1 hétig tart, főleg gyerekeknél, ehhez képest elenyésző amit hiányoztam. Utána 9 órákat bemennem értelmetlen lett volna, mert amúgy sem volt sok munkám, és helyettesíteni sem szokott senki, hanem szépen mindig megvárt a munka amit én magam megcsináltam utána.

2018. febr. 4. 10:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is gond, kérdeztem is itt róla. Fúrták egymást az emberek, és engem mint legújabbat főleg. Én azt mondtam, hogy nem olyan volt a légkör, mint amit én a munkavégzéshez fontosnak tartok.
2018. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nincs gyerekem és tavaly pontosan annyi napot nem

voltam dogozni, amennyi szabadságom volt, azt is azért, mert muszáj kivenni. viszont napi 9-10 órát dolgozom.

Minden munkatarsam ilyen, és nincs benne az hogy havi 1-2x mindenki elmegy. Mert kvara nem.

2018. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak az 5-ös és 8-as válaszolt arra amit kérdeztem, nekik köszönöm, a többiek meg nem is értem minek írtak ide - hogy bizonyítsák h ők sosem betegek? Minek?
2018. febr. 4. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!