Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik álláshirdető oldal...

Melyik álláshirdető oldal vált be nektek?

Figyelt kérdés

Munkát keresek, eddig 7 munkára jelentkeztem a Profession.hu-n keresztül, viszont egyik helytől sem kaptam még visszajelzést.

Mindeközben jelentkeztem egy instagram-on megjelent álláshirdetésre, ahonnan másnap felhívtak és tájékoztattak, a munkaidő viszont nem felelt meg.


Képzettség, nyelvtudás, tapasztalat, csak olyan munkákra jelentkeztem aminél megfelelek az elvárásoknak, szóval az merült fel bennem, hogy a Profession.hu mintha csak lehúzná a cégeket a hirdetéssel, de nem teljesíti a közvetítő szerepét.


Szóval érdekelne milyen más oldalt tudnátok javasolni, ahol kaptatok visszajelzést, illetve nektek milyen tapasztalataitok vannak az efféle álláshirdető oldalakkal kapcsolatban?



2022. aug. 31. 19:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A 7 munkára mennyi idő alatt jelentkeztél? Amikor melót kerestem, én kb 1 óra alatt 7-re.
2022. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Profession.hu-t nagyon sokan használják kimondottan álláskeresési céllal, ezért minden jelenségnél figyelembe kell venni a tömeget. Valószínű, hogy a legtöbb hirdetésre nem csak te fogsz jelentkezni, versenyben állsz minden más jelentkezővel, esélyes, hogy amíg várnak további jelentkezőket, addig egyáltalán nem is foglalkoznak a jelentkezéseddel, ha meg nagyon sok (pláne esélyes) jelentkezés gyűlt össze, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olyan súllyal foglalkoznak a te jelentkezéseddel, mint egy olyan állásnál, ahova csak kevés jelentkező van, vagy csak te jelentkeztél rá.

Nagyon sok/legtöbb helyen egyáltalán nem is válaszolnak, ha nem téged választanak. Már az is kimondottan ritka, hogy egyáltalán annyit visszajeleznek, hogy "bocs nem". Ha a saját rendszerükbe külön te magad töltöd fel a CV-t és az adataidat, akkor egy fokkal nagyobb az esélye, hogy legalább egy automata választ kapsz, mert azt a rendszer magától elküldi mindenkinek, aki nem került kiválasztásra, így a HR-es megspórolja állásonként x levél elküldését.


Instagramot valószínűleg többen használnak, követik, viszont egy cég követői közül kisebbségben lehetnek a potenciális álláskeresők, így ha onnan jelentkezel, akkor előfordulhat, hogy arra jobban figyelnek. De az is lehet, hogy csak szerencséd volt Instagrammal és peched a Profession-nel. Ez önmagában még semmit nem jelent.


Ahogy a többiek írták, 7 db jelentkezéssel még sehol nem vagy tőle, hogy akár csak gondolkodni lehessen bármilyen mintázaton, tendencián.

2022. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Update:

A 7 állásra augusztus 24-30. között jelentkeztem.

Ebből 1-nél jeleztek vissza eddig, viszont a jelentkezéseim közül az általam legjobban preferált munkahelytől.

Jövőhéten újabb update-et írok hogy sikerült-e az állásinterjú, illetve hogy a többi munkahelyről visszajeleztek-e.


Hozzáteszem nem hiába töltöttem 6 napot az álláshirdetések szelektálásával, úgy 50-60 releváns munka közül mindössze ez a 7 volt az amire jó esélyt láttam hogy betölthetem a pozíciót.

Gondolom tényleg sok mindentől függ hogy egy adott cég mikor jelez vissza egy adott állás felől, van ismerősöm akit 3 hónap után hívtak be állásinterjúra, illetve olyat is hallottam hogy nem szabad annyiban hagyni a jelentkezést, ha 2 hét elteltével nem jelezne vissza az adott cég érdemes érdeklődni közvetlen email/telefonon keresztül.

2022. szept. 1. 15:21
 14/17 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

A CV-met teljesen magamtól állítottam össze, nem használtam sablont.

2022. szept. 1. 15:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok féle tényező befolyásolja, hogy mi történik. Cégenként eltérnek a szokások, kultúra, de még egy cégen belül az egymás mellett dolgozó HR-esek is totál máshogyan viszonyulhatnak dolgokhoz - sőt akár ugyanaz a HR-es is hozhat eltérő módon döntéseket egyik és másik nap. Épp mennyire leterhelt, milyen lábbal kelt fel, kik és hányszor kötöttek bele a munkájába aznap, stb...


Az se mindegy, hogy a tiéd előtt aznap csak 3, 50 vagy 100 életrajzott olvasott.

2022. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Linkedin, profession, nofluffjobs az álláskereső portálok közül, de ha van egy számodra szimpatikus cég, akkor érdemes a saját honlapját böngészni vagy "csak" beküldeni az önéletrajzodat, ha van rá lehetőség.
2022. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Update:

Végül 7/5-nél jeleztek vissza, 3-nál kaptam ajánlatot.

Illetve jelentkeztem még 2 helyre, amik elutasítottak.


Csak a Profession-ön keresztül jelentkeztem, de nem tudom kimondani hogy ez lenne a legjobb oldal álláskeresésre. Másfelől írjatok egyedi, sablon mentes önéletrajzot, az egyik interjún szóbeli dicséretet kaptam az önéletrajzomra.

2022. szept. 15. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!