Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire hátrány egy diploma...

Mennyire hátrány egy diploma az irodai adminisztrátori/ügyintézői/irattárosi munkáknál?

Figyelt kérdés

Számtalan helyre beadtam a jelentkezésemet (a 90%-a középfokú tanulmányokat igényel), de semmi. Se a kisvárosban, ahol élek, se Budapesten.

Ekkora hátrány lenne ezeknél a munkáknál? Mit lehet ilyenkor csinálni?

(Angol középfok megvan, Word, Excel és Powerpoint szintén)



2022. szept. 3. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Milyen diplomád van?

És ha arra gyanakszol, hogy amiatt nem vesznek fel,akkor miért nem hagyod ki a cv-dből?

2022. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha az ember kihagyja, akkor meg ott a lyuk és kérdezősködnek, esetleg a diákmunkát lehet befüllenteni arra az időre.


Én is úgy 300 helyre küldtem be sikertelenül Budapesten és megyeszékhelyen, irodába oda hívtak be, ahol volt némi hátszél, de másnak több volt, illetve ahol jól jött volna a diplomám is, de még oda se vettek fel, valószínűleg mert távol laktam.

Esetleg ilyen helyekre tudsz jelentkezni? Bár itt meg be lehet ragadni, hogy a végén előléptetés helyett kevés pénzért szakmai munkát kell végezned.

A mostani helyemre bevittek, ez is irodai, középfokú, de van más diplomás is, ő nem tudom, hogy került ide. Meg majdnem minimálbér, nem tolonganak.

2022. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért nem hagyom ki, mert

1) pályakezdő vagyok, nélküle még üresebb lenne a cv, mert kevés releváns szakmai tapasztalatom is van, eddig főképp fizikai munkákat végeztem

2) ha a cv-be nem is írom be, úgyis rákérdeznek majd az állásinterjún, hogy mit csináltam 3 évig.


2 hely van most, ahova jelentkeztem és kérnek diplomát, az egyik a szakommal megegyező, de szerintem oda se fognak felvenni, mert 1-3 év tapasztalat kell.


Úgyhogy nekem már teljesen mindegy, hogy van-e előrelépési lehetőség meg magas fizetés és hasonlók, ilyenekről nem álmodozom, csak szeretnék végre dolgozni.

2022. szept. 4. 08:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő állásokra jelentkezel. Ha valahová nem kell végzettség, egyszerű irodai betanított munka, akkor nincs verseny, azt veszik fel, akinek ismerőse van. Ha van normális diplomád, akkor azzal keress állást, annak van értelme és oda nagyobb eséllyel hívnak be.
2022. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na hát végül behívtak egy helyre interjúra (adminisztrátori pozíció), de előny volt a szakirányú középfokú végzettségem meg szakmai gyakorlatom.
2022. szept. 8. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!