Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik vidéki kisvárosból...

Akik vidéki kisvárosból költöztek fel Pestre egyedül albérletbe, ők hogyan oldották meg az anyagiakat?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban élek, Megyeszékhely 50 percre, de még ott sem kapok normálisan fizető, vagy nekem tetsző munkát. Pesten van lehetőség, ahol 420 bruttót ajánlottak, de nem tudom hogyan fizetnék ki egy 200000 forintos albérletet? Lakótárs? Egy jobb helyen lévő szoba is már 100 körül mozog. Nagyon drága az élelmiszer is. Párom nincs.

Olyanok megoldásaira vagyok kíváncsi akik EGYEDÜL költöztek fel és ALBÉRLETBE szinte a nulláról.

23 éves vagyok.


2022. szept. 11. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván kell némi kezdőtőke kaucióra, ez alap. Aztán nem az Astorián kell lakást keresni, hanem kintebb és szobát. Aztán pár év múlva, ha nő a fizu vagy lesz párod, lehet gondolkodni lakásban.
2022. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetem alatt kollégiumban laktam. Amikor lediomáztam, nettó 400-ért tudtam elhelyezkedni, kivettem egy másfél szobás lakást, rezsivel együtt 150. Én így oldottam meg.
2022. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ahogy nézem, 200 körül van a minimum. :/
2022. szept. 11. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Marad a szoba valamelyik külső kerületben és a sok ingázás. Idővel nő a fizud, lehet párod és majd tudsz előre lépni.
2022. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én munkakörömben nem biztos, hogy nő, de ja, nagyjából más megoldás nincs.
2022. szept. 11. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Először szobát béreltem ~fél évig, rájöttem hogy anyagilag nem éri meg (pedig nem most volt), így visszamentem vidékre és ingáztam munkába. Később, mikor már 2x annyit kerestem, akkor költöztem újra vissza, barátnővel.

Miért akarsz Budapestre költözni? Anyagilag 4-500 eft-os jövedelem alatt albérletben egyedül biztos hogy nem vágnék bele, 6-700 eft-os jövedelem alatt pedig nem éri meg. Fölötte már van akkora rugalmassága a fizetésnek, hogy érdemben nem befolyásolja az életszínvonalad, hogy 90-100+ rezsi (vidék) vagy 160-180+ rezsi (Bp.) egy lakás bérleti díja. Ha hozzáadod a szolgáltatások árát és a közlekedéshez elengedhetetlen BKV bérletet, akkor a differencia ennél jóval több. Ha pedig ki akarod használni a főváros előnyeit a kisvárossal szembem, szórakozásra is elröppen 30-50 eft úgy, hogy nagyon visszafogod a költéseid.

2022. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!