Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös megegyezéssel felmondtam...

Közös megegyezéssel felmondtam a munkahelyemenen, viszont több, mint 3 évig dolgoztam ott, járt volna végkielégítés, de sajnos aláírtam a felmondást már. Utólag tudok valamit csinálni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 13. 11:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Verni a fejed a falba, hogy aláírsz olyan dolgokat, amiket nem kéne.
2022. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Már aláírtad, bukta. Sosem szabad semmit aláírni amit nem gondoltál végig. Járt volna pár hónap valószínűleg.
2022. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Közös megegyezéssel mondtál fel, semmi sem jár.
2022. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Először egy olyat írtam alá, hogy 26an lesz az utolsó napom, csak utána azt mondta a felettesem, hogy ha nem dolgozom le az egész hónapot, akkor nem kapok pótlékokat. Viszont abban nem volt olyan, hogy nem követelek semmit a cégtől, de az utolsóban már volt. Egyébként erről nem találtam semmit, ez tényleg úgy van?
2022. szept. 13. 11:30
 5/30 A kérdező kommentje:
Ha pl előállok azzal, hogy mégsem maradnék 30ig,akkor újat írna? Vagy akkor írna újat , ha azt mondanám, hogy 1 hónapot szeretnék ledolgozni, azaz október 12ig maradnék.
2022. szept. 13. 11:41
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Már aláírtad szóval ez 99% bukta. Ez nem így működik, hogy csak meggondolod magad.
2022. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%
1 hónap végkielégítés biztosan járt volna
2022. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Namost, kezdjük ott, hogy MUNKAVÁLLALÓ felmondása esetén nem jár végkielégítés akkor sem, ha 20 évet dolgoztál ott. Csak abban az esetben jár a végkielégítés, ha a MUNKÁLTATÓ rendes felmondással szünteti meg a munkaviszonyt (pl. leépítés, munkakör megszűnése). Bármi egyéb esetben (munkavállalói felmondás, közös megegyezés, rendkívüli felmondás) NEM jár végkielégítés.

Viszont a közös megegyezésbe bele lehet írni a végkielégítést, azért KÖZÖS, tehát lehet adni, de nem kötelező. Ha nálad ilyen nem volt belefogalmazva, akkor nincs végkielégítés és pont, ezen már nem tudsz változtatni, aláírtad.


Nekem volt olyan hely, ahonnan kvázi ők küldtek el, de közös megegyezést írtunk és kaptam 1 havi végkielégítést, pedig nem járt volna.

2022. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Végkielégítés akkor jár ha a munkáltató mond fel neked, magyarul kirúg. Ha te mondasz fel, vagy közös megegyezéssel mész el akkor nem jár semmi.

Szóval most akkor ki mondott fel? Kirúgtak, de közös megegyezést írattak alá veled?

2022. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Közös megegyezéssel is jár végkielégítés, ha azt beleírják a közös megegyezésbe!!!!!
2022. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!