Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógus vagy hasonló...

Óvodapedagógus vagy hasonló állásra lehetséges pályázni bármiféle végzettség hiányában?

Figyelt kérdés
Ha már amúgy is hatalmas a pedagógus hiány🤷🏼‍♀️

2022. szept. 13. 17:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanári diplomával jelentkeztem asszisztens szerűségnek egy oviba, gondoltam nem áll olyan messze egymástól a kettő, de csak egy kioktató levelet kaptam viszonzásul, hogy mennyire nem odavaló a végzettségem. Alapból a hely közelsége miatt jelentkeztem, itt lett volna pár percre.
2022. szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Általános iskolákban bármilyen végzettséggel dolgozhatsz. Van nálunk agrármérnök, biológus, sima érettségivel rendelkező, stb. Legalább van ember, de módszertan, mindennapi gondok és esetek kezelése... Inkább nem írok semmit.
2022. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én tanárként végeztem, legenda, hogy tanítanak bármit a problémás gyerekek kezeléséről.
2022. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha éhen akarsz halni, gyere pedagógusnak Akinek van egy csöpp esze, húz a pályáról...Én legalábbis nem fogok 180ért gürizni...
2022. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Végezz el egy érettségire épülő dajka képzést (akár online), majd menj el Live-in au pair-nek és ott part time-ban dolgozz, mint ovis nanny. Innen könnyebben tovább léphetsz, tapasztalatod is meglesz és eldöntheted milyen egyéb képzést szeretnél majd vállalni. Ha 30 alatt vagy, sok Youth program van erasmus+ keretében, próbáld ki valamelyiket, utazgass, építs kapcsolatokat. Ha nem jön össze, akkor keresel valami mást vagy visszajössz kádernek meg csicskának. Bárhogyis, legalább elmondhatod, hogy megpróbáltad-magadért és a jövődért, ami még mindig jobb, mint folyamatosan hátra mutogatni, hogy mely ex pedagógusok felelősek még xy év múlva is a sikertelenségeidért. Amíg az állam nem hajt végre oktatási reformot és nem száll ki az iskolák kontrollálásából és a pedagógusok fojtogatásából, addig az iskolák rosszulműködő autoriter terek lesznek, szabad és valódi tehetséggondozásra alkalmas infrastruktúrák helyett. Vagyis érzelmileg túl stresszelt, képességeikhez mérten jelentősen alulteljesítő gyerekek fognak összefeszülni a megélhetési bizonytalanság peremére kergetett, erősen fasiszta NAT-ba kényszerített kiégett pedagógusokkal- ebből pedig mint láthatod, a sérelmek mellett nem fog túl sok pozitív emlékre futni. De nem is ez a piacorientált magyar rezsim érdeke. Ha buta vagy és csalódott, akkor hergelhető, radikalizálható és megvásárolható is- ez a cél. Így vagy lesz belőled az erőszak tereibe beleillő emberarcú zombi, aki a saját sérelmeire hivatkozva átteker a másikon; vagy hasznos idióta, aki örül majd a zsák krumplinak és lelkesen szerel a kínaiaknak meg a németeknek a multiban. Valójában mindegy, a lényeg, hogy szolgáld ki a rendszert ami gyámkodik feletted és ne kételkedj, meg ne gondolkozz.
2022. okt. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!