Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A dolgozók hány százaléka...

A dolgozók hány százaléka tudná egy havi fizetéséből megvenni a legújabb iphonet?

Figyelt kérdés
iPhone 14 alapmodell 449.000 Ft.

2022. szept. 15. 15:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem fizetném a lakásom és elektromos autóm hitelét, akkor megtudnám venni. De beérem egy 20 ezer forintos kínaival is, ami 5 éve megvan.
2022. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
82%
Meg tudnám venni, de vicc ennyit fizetni egy szar telefonért. Nekem is többéves telefonom van kb 60 ezerért, teljesen okés, sose adnék egy havi fizut egy telóért.
2022. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol teszed fel a kérdést.

1.Itt az oldalon egy speciális effektus vált egyeduralkodóvá: mindenki nettó 5milliót keres havonta ssc-ben, programozóként. Azon csodálkozom, nem vetette fel még senki hogy miért nem az a kérdés hogy a havi bérből hány ilyen telefont tudnának vásárolni.

2.Ha elég sok embert kérdeznénk meg, a bérezés elég nagy sávjában egyenletesen elosztva, akkor szerintem kb. a dolgozók 10%-a, aki meg tudná venni. Ezt abból lehet sejteni, hogy a mediánbér -legalábbis a ksh szerint- kb. netto 275ezer Ft. Azaz az összes dolgozónak pusztán a fele az amelyik ez fölött keres. Na ez a telefon efölött van még durván 200ezer Ft-al. Aki konyít valamit a statisztikához, bizonyára hallott a felső quartilis (felső negyedelő) fogalmáról. Ez azt jelenti, hogy a 275 felett kereső dolgozók számát is kettéosztjuk, ez lesz mondjuk nettó 350ezer Ft. Tehát efölött keres az emberek negyede és még ezeknek is csak egy része keres nettó 450felett. Tehát ki kéne számítani mondjuk a felső nyolcadolót, az jelentene 12,5%-ot.

3.Jómagam egyszerű mérnök vagyok, talán épp meg tudnám venni, ha némi bónuszt is belekalkulálok. De eszembe sem jutna megvenni, számomra semmilyen pluszt nem nyújtana a jelenlegi mobilomhoz képest ami két éve volt 40ezer.

Nem mellesleg gyerekek, 450 az azért már egy jó állapotú fél Suzuki Swift ára. Akárhogy nézem a telefon még súlyra sincs meg...

2022. szept. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
3 havi bérem.....
2022. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
100%

Nagyon kevesen.


De nézzük:


Miért is kellene a legújabb iPhone? Miért nem jó más?

Az iPhone egyeduralkodó az IOS rendszerével, nem nyílt forráskódú, annyit kér szinte az Apple amennyit akar. Van aki megteheti, hogy megvegye, van aki nem. (azt most hagyjuk a két tábor között, mikor oda-vissza hülyézik egymást)

Szerencsére Android rendszerű telefont már jóval többen gyártanak, forgalmaznak, több féle hardverre feltehető, és ebben ez a szép. Így az is hozzá tud jutni minőségi telefonokhoz, ami kielégíti az igényeit, és azt se feledjük, hogy aki nem teheti meg, hogy drága telefont vegyen, még vágyhat technikailag olyan termékre amivel tud haladni a korral. (ebben az esetben pedig hagyjuk azokat, akik olyan hardverrel árulják, hogy büntetni kellene).

Rengeteg mindennél meglehetne kérdezni, hogy "A dolgozók hány százaléka tudná egy havi fizetéséből..." ezt vagy azt. A legújabb Samsung S22 se tudja megvenni a normál dolgozó, mert statisztika ide, statisztika oda, bizony tudjuk, hogy milyen keresetek is vannak. De! Szerencsére a Samsung és sok más gyártó kínál olyan telefonokat, ami már elérhető.

2022. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kérdező nem az iphone ára változott hanem a dollár forint árfolyam.


Egyébként meg attól függ hogy arról van szó hogy többet keresel mint amennyibe kerül vagy hogy miután kifizettél mindent azután marad e rá pénz.

Ha az előbbi akkor még relative sokan kb 30% a az embereknek.

Az utóbbihoz kb br 1.4-5 millás fizu kell szval max 3-4%

2022. szept. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Az [link] webshopban lévő árak: iPhone 14: 449990 Ft. iPhone 14 Plus 499990 Ft. iPhone 14 Pro 569990 Ft. iPhone 14 Pro Max 629990 Ft. Ezek az árak magyar forintban (HUF) azaz Ft-ban értendőek és bruttó fizetendő árak. Ezek 2022. szeptember 16.-ai árak! Szerintem az átlagember, az átlag fizetésből még a leg kisebb összegű 449990 Ft-ot sem tudja egy havi fizetéséből ki fizetni. Mert nem keres nettóban ennyit egy átlagember.
2022. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

#20

Ha nem lenne szívás feltölteni a képet, akkor most elküldeném, hogy van hozzáférésem és gond nélkül tudom törölni a fájlokat.

De ehhez lusta vagyok, úgyhogy legyen inkább igazad.


De ,normális esetben van a felhasználónak hozzáférése elég sok mindenhez és sok mindent tönkre tud tenni.

Én is fejlesztettem androidra, de van olyan ismerősöm, aki most is fejleszt és olyan is aki iOS-re fejleszt, szóval igen, eléggé tisztában vagyok a különbségekkel.

2022. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!