Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autistaként üzleti/informatika...

Autistaként üzleti/informatikai területen mire számíthatok? (lent)

Figyelt kérdés

Asperger-ről van szó. Szóval elég magas szinten funckionálok.

Viszont többször megváltak már tőlem.


Nem szeretek az irodából dolgozni, nagyon zavar a sekélyes chit-chat meg a smúzolás.


Vannak olyan munkaadók (pl nagy multik) ahol esetleg reménykedhetnék abban, hogy elfogadják, hogy nekem több home office-re van szükségem mint az átlagnak?

Meg hogy úgy általában is kevesebb szociális interakciót viselek jól. Pl meeting-ek.



2022. szept. 16. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Infoban be se kell jarni, sot sok helyen kamerat se kell kapcsolni... Autistaskodhatsz a szeken ugy hogy kozbe hallgatod ki mit mond es nagy ritkan beszelsz...
2022. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Az a titok, h ne mondd el, h neked van ez a betegséged és olyan melókra jelent, ahol min. Heti 4 homeoffice van. Egyébként azt mondják, h az informatikusok nagy részének van ilyen, csak sokan nincsenek diagnosztizálva.
2022. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Amelyik cegnel van disability quota, ott kifejezetten elony.
2022. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Az ITban ezzel nincs gond, sok helyen full HO van. De dolgoznod kellene magadon, mert így egy bizonyos szintnél feljebb nem fogsz jutni. Coach sokat segített nekem.
2022. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Én bejárok, eleinte féltem tőle, de már egészen komfortosan vagyok vele. Nekem pont az segített a korábbi tanácsokkal ellentétben, hogy beszéltem az aspergeremről. Tudom, hogy fura vagyok, furán viselkedek emberekkel, nehezen kommunikálok, vannak hiányosságaim és sokkal jobban tudok dolgozni, ha olyan körülmények között tehetem, amik nekik furák. Sokkal megértőbbek, miután kitárgyaltuk a témát.
2022. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Informatikai területen szerintem tök jó lehetőségeket lehet találni autistaként is. Ez nem csak vélemény hanem egyben a tapasztalatom is.


Ki tudjuk használni a spektrumállapot előnyeit (logikus gondolkodás, elmélyült koncentráció stb) és bőven akadnak olyan munkahelyek ahol nem kell túlzásba vinni a szocializálást meg irodai politikát. Ehhez persze jó helyet kell kifogni, sok múlik a vállalati kultúrán.


Másik lehetőség az egyéni vállalkozás, pl ha elmélyültebb szaktudásod van egy keresett részterületen akkor külsősként be tudsz kapcsolódni projektekbe, úgy hogy közben nem kell teljesen beilleszkedni az adott szervezet életébe.


Sok lehetőség van a home office-ra is, ahogy azt már előttem is írták.

2022. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!