Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem szeretnék programozni...

Ha nem szeretnék programozni akkor milyen egyéb munkát tudok magamnak találni üzemmérnök informatikus diplomával?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Rendszergazda/üzemeltetés vonalon mihez értesz?
2022. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz nem értek webfejlesztöként dolgoztam de a programozásból elegem van. Az a baj ezekkel a rendszergazda munkákkal nehéz bekerülni.
2022. szept. 3. 16:59
 3/10 anonim ***** válasza:
2%

Semmit.


Ez kb olyan mintha lenne egy általános képzésed informatikán belül, de ez nem diploma, plusz sokan nem tudják mit is jelent a bprof képzés tehát valószínűleg nem ér sokat.


Olyan mint több infós OKJ egybekötve. Szerintem nézegesd a hírdetéseket és nézd meg, hogy milyen végzettség kell.


Esetleg érdekelne a devops vagy tesztelés?


Mondtad, hogy webfejlesztő voltál. Az mit takar? Frontend? Full stack? Azon belül milyen technológiákkal dolgoztál, mert nagyon eltérő élményeket szerezhet ezektől függően. Simán lehet, hogy egy más területet imádnál.

2022. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Szkriptelés sem tetszik?
2022. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Frontend fejlesztést csináltam de akárhányszor komolyabb szinten csinálom beteg leszek töle ezért nem akarom csinálni. Pedig szeretem csinálni. Depressziót hoz belőlem elő meg kicsit mániát is.
2022. szept. 3. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk frontendesként én is felkötném magam valahova. Most adatelemzéshez, adatvizualizációhoz használok programozást, azt viszont például szeretem. Teljesen más a struktúra, nem kell hatalmas rendszerben gondolkodni, nem kell más átláthatatlan hányadék kódjait foltozni, eleve a nyelv is emészthető, nem valami okádék, mint például a php.


Ízlések és pofonok, nem biztos, hogy a programozás a probléma. Viszont kicsi mindenhova kelleni fog. Például írták a rendszergazdát, valószínűleg linux szkriptelés például oda is kelleni fog, ha értelmesen akarsz vele foglalkozni. Teszteléshez is kell programozás, kivéve ha valaki manuális tesztelő akar lenni, de szerintem attól méginkább meg akarsz halni, mint a programozástól.

2022. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valami olyasmi irányba akarok elindulni ahol nem kell 8 vagy még több orán keresztül programozni. Nem tesz jót a mentális egészségemnek. Majd gondolkozni fogok rajta, de a rendszergazda az szerintem tetszene nekem.
2022. szept. 3. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Van esetleg más terület, ami érdekel, amiben jó vagy? Például ismerek olyat, aki algoritmusfejlesztéssel foglalkozik, ő matematikus egyébként, csak eszköz számára a programozás. Nekem gazdaságinformatikusként is inkább csak egy hasznos készség, a munka nagy része nem ebből áll. Gondolkodni szeretek, kódolni nagyon nem.
2022. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök alapszakot nézegetem még, elektronika is érdekel, villanyszerelő vagyok abban dolgozok, csak eléggé unom már. Nehéz munka tud lenni, valami irodai munkát szeretnék csinálni ahol van kihívás és nem monoton.
2022. szept. 3. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
IT management? Business Analyst, Project Manager, Product Owner
2022. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!