Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi munka van alulfizetve...

Szellemi munka van alulfizetve vagy fizikai túlfizetve?

Figyelt kérdés
Kezdő diplomás kap nettó 300-400 körül, ugyanennyit akár írni olvasni nem tudó pizzafutár.

2022. szept. 18. 10:41
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
84%
7: komm. médiával én mondjuk a nettó 80 ezres kezdő fizumhoz képest most marketinges ev-ként elég szépen keresek ;) Magyar szakos ismerősöm is egészen sokra vitte, mondjuk szintén ev. lett. Sok mindenben van lehetőség, csak nem kell leragadni ott, hogy jajj, nincs munka, jajj, csak tanár lehetek stb.
2022. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
79%

#9 te hol elsz? Meg egy szaros EPAM is ad 100K korul a nemet irodaban egy sima senior webfejlesztonek.

70-nel tobbet csak 1-2 nagy ceg, besirok :D

2022. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
84%

A fizikai munka van alulfizetve.


Szinte nem is ismerek olyan embert, aki ne keresne többet az eszével, mint azzal, hogy leamortizálja magát fizikailag. A szellemi munkakörben egy lényegtelen infó a kezdő bér, a többség néhány éven belül duplázza-másfélszeresezi a fizetését. Fizikai melósok nem vagy alig tudnak így felfelé lépdelni. Szellemi munkakörben meg egy-egy váltásnál 50-150 ezret a korábbi béred fölé alkudhatsz a karriered elején.


És az sem elhanyagolható tény, hogy nem retkesen és hullafáradtan érsz haza. Ha ugyanannyit keresne egy aktatologató, mint egy ételfutár, már csak emiatt akkor is jobban járna.

2022. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
25%
Na, már meg is jött a Vacuumlabs hrese... Nem unod még kicsim, hogy minden ilyen kérdés alatt azt a fostalicska céget promózod?
2022. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
41%
14-es egész egyszerű oka van amiért őket írtam, náluk publikusak a bérsávok. Írhattam volna 20 másik céget, csak ilyenkor mindig jön valami kkv-s balfasz, hogy ez bizony hazugság, ennyit itthon nem lehet keresni, csak valami speciális tudással és hasonlók. Úgyhogy egyszerűbb olyan céget írni kapásból, ahol van publikus bérsáv. Ha neked fáj valamiért a Vacuumlabs, akkor te képzeld azt, hogy mondjuk WorldQuant-ot írtam.
2022. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
80%
Szellemi munkat vegzek havi netto 3 millioert, a programozók 1.5-2 millioert. Kerlek mutass olyan fizikai munkat ahol ennyit adnak
2022. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
0%
16: Én havi nettó 5 millióért végzek fizikai munkát. Szerencsére kerül mindenre.
2022. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
85%

Én még villanyszerelőt és burkolót sem láttam annyit keresni, amiről itt beszélnek. A többségnek vagy fuldoklik a vállalkozása vagy alkalmazott és 300 nettó körül keres.


Ellenben pár tehetségtelen diplomáson kívül mindenki jól áll anyagilag és kényelmes életet él az ismeretségi körömben.


De ez csak az én ismeretségi köröm, circa 80 ember. Szóval passz. Mindenesetre nekem szürreális, hogy bárkinek megéri a fizikai munka, azokon kívül, akik másra alkalmatlanok.

2022. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
22%
Még szerencse, hogy a fizikai munkásoknak köszönheti a sok szellemi értelmiség, hogy van mit az asztalra tenni. Azért tart itt az az ország ahol, mert sokan lenézik a fizikai munkásokat. Kíváncsi lennék hány diplomás értelmiségi lenne képes kimenni a földekre.
2022. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
74%

#19 sok ertelmisegi kepes lenne, ugyanugy, ahogy sok nem ertelmisegi nem lenne kepes.

Itt is napi szinten kerdes, hogy milyen otthonrol vegezheto munka van, mert a kerdezo semmihez nem ert, nincs semmi vegzettsege, fizikai munkat meg nem tud vagy nem akar vegezni.

A fizikai munkara valo kepessegnek semmi koze az ertelmiseghez.

2022. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!