Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hangoztatják annyian...

Miért hangoztatják annyian itt a gyakorin, hogy ausztriában, németországban nem jobb az élet?

Figyelt kérdés

bizonyos szolgáltatásokat eltekintve, illetve a lakhatást, kocsi biztosítást, mi drágább ott?


Béreljetek már itthon valamit 133ezer nettóból.



2022. szept. 18. 14:01
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%
Általában a medior szenyor fullsztekk fullhómoffisz programozók mondják ezt. Ők is csak azért mert nehogy már programozáson kívűl másból is meg lehessen élni nornálisan. Hát nehogy már. Hát ők nem azért tanultak 5 evet az egyetemen, hogy egy nem programozó jobban éljen náluk. Nem is értem ilyet hogy gondolhat bárki. Megáll az ész.
2022. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
18%
#11 ennek semmi ertelme. A "medior szenyor fullsztekk fullhómoffisz programozók" kint is joval tobbet keresnek, mint a fizikai munkasok, ahogy itthon is.
2022. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
56%
#12 Nos ezt nem hiszem. Itthon talán előfordulhat, de kint semmiképp.
2022. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
12%

#13 vegyuk mondjuk Nemetorszagot es egy atlagos multit, mondjuk Shopify-t. Ok fizetnek egy L6 senior fejlesztonek ilyen 120-180K EUR intervallumban, vegyuk ennek a legaljat.

Milyen fizikai munka fizet 120K EUR-t Nemetorszagban?

2022. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

14, én nem sajnálom a senior homeofficeos fejlesztőtől a 180k eurót, de ott egy minimálbéres ember is megtud élni a pénzéből.


Itthon a homeofficos senior bme mérnök úr keres 1,5 milliót, egy átlagos ember meg 250k-t, amiből nem lehet megélni a mai magyarországon. És direkt nem minimálrt írtam, mert a gyakorisok szerint senki nem keres minimálbért itthon

2022. szept. 18. 16:08
 16/39 anonim ***** válasza:
12%
#15 en ezt nem vitatom, en sem sajnalnam a minimalberes emberektol, ha mondjuk 3x ennyit keresnenek, csupan a #11-es/#13-as baromsagara reflektaltam.
2022. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%
#3: Aki beszél nyelvet és van értelmes végzettsége (vagy legalább tapasztalata egy piacképes területen) az valóban nem fog egy munkásszálláson nyomorogni kint. De akinek van piacképes végzettsége és nyelvtudása, az itthon sem minimálbérért gürizik.
2022. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
80%

Én olyannal nem sűrűn találkozok, hogy valaki azt írná, hogy egyáltalán nem jobb kint. Azt viszont sokan írják (és ez igaz is), hogy egy 8 általánost végzett betanított munkásnak ott sem fenékig tejfel az élet, főleg használható nyelvtudás nélkül.

Nyilván jobb ott megélni, aki ennek ellenekzőjét állítja az hazudik vagy tudatlan, de ugyanígy nem igaz az a tévhit sem, hogy nyugaton egy átlag melós fizetésből is dőzsölni lehet.

2022. szept. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

szerintem egy 8 általánossal rendelkező, magyarországon valószínűleg nélkülöző embernek más a fogalma a dőzsölésről, mint gazdagéknak.


náluk a dőzsölés azt jelentheti = tud magának normális ruhákat venni, minőségi tisztálkodási szerek, normális kaja, elmehet életében először nyarali az adriára.

2022. szept. 19. 06:23
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Mert elmegy Németországba, vagy akárhová, és bár a fizetés valóban jobb, de a szállás mindenütt húzós, a kaja most szaladt el. És mivel semmiféle biztosítást nem köt (mert minek az?), ha valami baja lesz, vagy csak a foga megfájdul - akkor szalad haza repülőgéppel, a sokat szidott magyar egészségügybe, a fogát megcsináltatni, mert kint belerokkanna anyagilag egy fogászati kezelésbe.
2022. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!