Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy közgazdasági diplomával...

Egy közgazdasági diplomával lehetne annyit keresni, hogy egy nap majd saját családi házam lehessen és Mercedes autóval járhassak?

Figyelt kérdés

2022. szept. 21. 01:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Remek modell, csak nem veszi figyelembe sem a likvid tőke NPV-jét, se az inflációt:)
2022. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tajekoztato jelleggel aktualis arfolyamon szamolva is kap egy idot, nagysagrendben nem fog valtozni.


De, lassuk a pontos modellt. 🤭

2022. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
De változik ,hiszen az a hipotézis hogy NEM űlsz a KP-n és hagyod hogy álljon a több millió a számlán/párnában, hanem befekteted, ami értelemszerűen kamatozik illetve hozamot termel (árfolyamnyereséget/osztalékot). Ez 10-15 év alatt hatalmas nő(het). Általános képletet nem lehet rá írni, hiszen függ az egyén kockázatvállalásától, elvárt hozamától.
2022. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem itthon miért ennyire a saját házért dolgoznak az emberek? Svédországban lakok itt csak a nagyon gazdagoknak van saját házuk. A többi ember általában bérli, de ez Nyugat-Európa nagy részén így van. Ne koplalj azért, hogy saját házad legyen, inkább élj amíg tudsz a fizetésedből. Ha meg annyira saját házat akarsz tanuld a nyelveket menj ki Svájcba vagy Skandináviába pár évre dolgozni és ha hazajössz 5-6 éven belül tudsz venni.
2022. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14

Aztán annak mi értelme van, hogy szórjam a pénzt felesleges dolgokra, közben meg semmim sem marad? Arra is gondolni kell, hogy valamit hátrahagyjak a gyerekeknek.


Másrészt meg szerintem az élet egy verseny, hogy kinek van több pénze, kinek van nagyobb háza, kinek van jobb kocsija stb… Az anyagi javak jelentik a boldogságot, nem a bulizás. Én nem vagyok híve ennek a liberális éljünk, bulizzunk, drogozzunk, szórjuk a pénzt mentalitásnak. Inkább maradok a mamahotelban. És a gyerekeimnek is biztosítani akarom azt, hogy saját lakásban lakhassanak. Én dinasztiát akarok építeni.

2022. szept. 23. 20:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Az az anyagi verseny amit leírtál, csak egy hamis versenyhelyzetet teremt, csak ezt nagyon sokan vagy nem értik vagy nem veszik figyelembe. De nagyon leegyszerűsítve, tök mindegy hogy mennyi pénzed van, ha dollár milliárdos vagy, akkor is rengeteg ember lesz előtted a sorban, és ha egy hajléktalan vagy 0 jövedelemmel, akkor is rengeteg ember lesz mögötted a sorban. Ezért ez egy fiktív verseny, amibe van aki beszáll, van aki nem.

Szórakozni, élvezni az életet pedig nem csak bulival (zenés rendezvény alkalmával piálás és kábszerezés) lehet, ezernyi más módja van. Ez, hogy te a boldogság, anyagi javak és a bulizás között párhuzamot vontál, mutatja, hogy nem is ismered egyiket sem. Sem azt, hogy mit jelent és mivel jár ha sok pénzed van, sem azt hogy mit jelent a boldogság, sem azt, hogy mit jelent bulizni.

A gyerek kérdéséhez nem árt, ha tisztában vagy a világgal és a környezeteddel, az abban rejlő potenciálokkal. Előbb gyúrj rá, utána gondolkozz gyereken.

2022. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!