Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás emberek miért "aljaso...

Diplomás emberek miért "aljasodnak" le Wolt és Foodpanda melós szintre?

Figyelt kérdés

Amíg ez a két cég nem létezett, addig a pizzafutár meló a buta, képzetlen, lusta, senkiházi szakadt csövesfélék munkája volt.


Egyre több diplomás embert látok hogy erre a koszlott, szakadt szintre megy le és elmegy ehhez a két céghez.


Többet meg is kérdeztem mennyit keresnek ezzel és nettó 300-400 nél többet egyik sem mondott normál munkaidőt tekintve.


Na most diplomásként ennyi pénzt normális szakmabeli munkahelyen is megadnak.


Akkor mit tud adni ez a meló amiért megéri inkább esőben, hóban bicajozgatni? Ti értitek?



2022. szept. 26. 08:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a múltkor az osztályvezetőm hozta ki a pizzát. Egyedülálló, ráér, miért ne keresne még 200 ezret a 400 ezre mellé?

Olyan meg nincs, hogy alja munka, amit becsülettel csinalnak, csak az ilyen nyomorék kérdező-félék fejében, aki felsőbbrendűnek érzi magát a diplomájával.

2022. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Rugalmas időbeosztás. Nincs stressz. És ha egész nap az irodában ül, lehet, hogy szívesen csinál egész mást kiegészítésnek.
2022. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
15-ös tán az uraság kifejezés utalt arra. Ha nem így van akkor nem szóltam. Csak úgy jött le hogy ketkezi munkával megkeresi a milliókat.
2022. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
16-os,de legalább ő elmondhatja hogy van neki.:)) Az más kérdés hogy a középfokú végzettségű embereket hozza hátrányba ugyanis sok hirdetesnel odaírjak hogy előny a felsőfokú végzettség.
2022. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a covid alatt egy hires amgyar szineszno hozta ki a kajam. Kerdeztem hogy ennyire nem megy a szinhaz es mondta hogy sajnos a penz miatt muszaj. Amikor kerdeztem hogy egy 50esert lepippante kopni nyelni nem tudott...
2022. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé stresszes gondolom én, ha 400ert kiidegelnek netán vagy kaját is hordhatok ki ugyanannyiert akkor inkább én is az utóbbit választanám
2022. szept. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a diplomához kötött munkámmal havi nettó 280 ezret kerestem. Mindezt úgy, hogy a munkahelyi közeg egy végtelenül megsavanyodott emberekből álló hely volt, tele stresszel, nézeteltérésekkel. Szabadságot is nehéz volt megoldani.

Majd miután otthagytam azt a munkahelyet, ahogy Te fogalmazod, lealjasodtam Foodpanda futárnak.

És hogy miért? Azért mert akkor dolgozom mikor szeretnék, ha épp nincs kedvem menni akkor nem foglalok műszakot az adott napra vagy hétre. Így bármikor bárhova eltudok menni, nem kell a főnöknek könyörögni hogy ekkor és akkor engedjen el...

Nincsenek munkatársak, nincs főnök, egy nagyon nagy szabadságot ad ez a munka.

A másik pedig, hogy kimondottan jó pénzt lehet vele keresni. Bruttó 700-800ezret meglehet csinálni, és ekkor még nem szakadtál meg.


Az hogy sok diplomás szakma ilyen rosszul fizet valahol a munkavállaló hibája is.

Ugyanis a foodpandanal se véletlen érhető el viszonylag magas fizetés. Egész egyszerűen mikor a cég nem akart fizetést emelni, a futárok nagyrésze nem ment ki dolgozni, bent maradt a műszakok nagyrésze. Így a cég hozzányúlt a díjtáblához és bonuszokat írt ki. Így a futárokat ki tudta mozdítani.

Ha a tanárok 90% nem menne be dolgozni 2 hétig, egyszerre megkapnák a fizetésemelést. Ugyanis ennyi tanárt nem rúghatnának ki, mert egyszerre összeomlana az oktatás.


Az meg hogy valaki egy könnyen elvégezhető büfészakot végzett, nem fogja magával hozni azt hogy ezzel majd jól is fog keresni.

2022. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Van egy diplomám, valamint 2 szakmám. Voltam már osztályvezető is megboldogult fiatal koromban, amikor még sokkal naivabb voltam. Ma már van annyi eszem, hogy kényelmesen akarok élni, nem kell az irreálisan sok felelősség a nyakamba, nem vagyok hajlandó se korán kelni, se 8-10 órában összezárva lenni mindenféle unszimpatikus emberrel xy munkahelyen. Semmi pénz nem ér nekem annyit, hogy ezt a jelenlegi szabadságomat feladjam.

Ha valaki azt nem tudja elfogadni, hogy a másik embernek más lehet az értékrendje, mint az övé, és más teszi boldoggá, akkor elnézést kérek, de nem én vagyok az unintelligens. 😊

Hivatása alapján lenézni valakit pedig kifejezetten primitívségre és önbizalomhiányra vall.

2023. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!