Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mester diploma után nem...

Mester diploma után nem találok munkát (többi lent), mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem már legalább 50 állásra, június óta, de egyelőre csak egy helyről kaptam egy elutasítást.


Egy médiaügynökségnél dolgozom heti 2 napot, az egyetem elkezdése óta, de nyilván ez csupán az albérletre elég. Élelmiszerre a szülőktől kapok segítséget, amit már nagyon nem szeretnék tovább.

Legalább 8 órát szeretnék dolgozni bejelentéssel.

Most egyszerűsített munkavállaló vagyok.


Nehéz fizikai munkát nem vállalhatok porckorongsérv miatt.

Az ügynökségnél pedig jelenleg nincs üres pozíció.


Ilyen esetben nincs állami támogatás? Akár lakhatási, ha alapvetően vidéki lakcímem van?


Köszönöm előre is ☺️👋🏽



2022. szept. 29. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen nincs semmiféle támogatás, hgyha nem vagy elégedett költözz vissza a vidéki lakcímedre.
2022. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nincsen. Ha nem találsz munkát akkor nem érdemes sokáig égetni a pénzt Budapesten.

Alapvetően ott kell élni, ahol szükség van a szakértelmedre - milyen mesterdiploma az?

2022. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Filmrendezoi-vagoi.


Igazabol… az a problema, hogy a covid alatt nem sok lehetosegunk volt a kapcsolatepitesre.


Ami pedig megtalal munka, az inkabb naponta 12 oras folyamatos forgatas.


Nem tudom vallalni…

2022. szept. 29. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Hát akkor két út van, vagy kérsz a szülőktől vagy haza költözöl. Hála istennek az állam nem fog támogatni abban hogy Budapesten nyaralj az adómból.
2022. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vagy maradok a média világában csak más területen egyelőre.


Ne haragudj kedves utolsó, de Te egy nagyon nem elfogadó típus vagy. Nem nyaralni akarok itt, hanem dolgozni és mint mindenki más, adót is fizetni. Nem csak Te fizetsz.


Az adó pénzből sajnos vagy nem sajnos van olyan lehetőség, hogy a munkahely az állam által támogatja azt valamilyen módon, ha kellesz a cégnek, de nem a fővárosba születtél. Jó ideje van ez így, de szinte minden országban.

2022. szept. 29. 18:47
 6/11 A kérdező kommentje:

Pályakezdő álláskereső nyilvántartottként lehet kérni.


Nem kell azonnal elutasítani az embert itt az oldalon, mint akinek teljes fogalma van a valódi tényről, főleg hogy mit is ír pontosan, és mit tud vele befolyásolni.


Ja és… Bocsánat igazából… most az jön, hogy valójában én vagyok a hibás, mert mertem kiírni a kérdésem egy erre alkalmas felületre.

A lényeg meg van… “menjél haza magadnak” válasz.

2022. szept. 29. 19:12
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Elfogadó vagyok én de legyél te is az mondjuk dgozz:)
2022. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen lakhatási támogatás
2022. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2022. szept. 29. 23:33
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem tudod vállalni a 12 órás forgatást?Az jobb ha otthon ülsz és égeted a pénzed?

Pályakezdőként érdemes megragadni rosszabb lehetőséget is,mint írtad rengeteg helyre jelentkeztél és sehova nem kellettél.Vállald be a 12 órást,0,5-1 év tapasztalat után sokkal jobb eséllyel indulsz.Persze tudom hogy rossz de a kezdés mindig nehezebb,ha kibírod ezt az időszakod már könnyebb dolgod lesz.

2022. szept. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!