Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normalis ha minden szakmabelit...

Normalis ha minden szakmabelit konkurenciának tekintek?

Figyelt kérdés
Tehat nem osztom meg veluk hol dolgozom, min, milyen cegeknel jo dolgozni, hova nem erdemes menni. Senkinek semmiről semmit. Kb szóba sem allok veluk mert eleg ha egyetlen egy ember ugyanoda akar jonni dolgozni ahol en vagyok mert latja hogy nekem nagyon bejott, mar veszelyeztetem vrle a megelhetesemet es konkurenciat jelenthet a masik jelenetkezo a munkahelyen. Ha az jon le nekik hogy ahol en vagyok ott nagyon jo. Hamar hire mehet. Paranoia vagy jogos?
2022. okt. 1. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajátos életfelfogás. Az önértékelésed rendben van? Miért gondolod, hogy egy másik jelentkező ki tudna túrni téged, ha jónak tartod magadat abban, amit csinálsz?


Márpedig biztos jó vagy, ha elnyerted a pozíciót. Ezzel a mentalitással sok ellenséget szerezhetsz, amivel hosszú távon sokat veszíthetsz.

2022. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem normális.
2022. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Paranoia, nem normális. És az se h hetente megkérdezed.
2022. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem normális,azzal szerintem nem lenne probléma hogy nem akarsz magadnak konkurenciát generálni de ez már túlzás hogy egy burokban élsz emiatt.Max akkor lehet ez reális ha nagyon bizonytalan vagy az állásod stabilitásával kapcsolatban de még akkor is túlzás ennyire félni.
2022. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert van olyan aki 20 forintért 5x annyit dolgozik és nyalógép és az ilyenek ki tudnak túrni.

Én is dolgozom a tudásomnak megfelelően de elegánsan és reális sebességgel. Ha megjelenne valami túlbuzgó nyalógép lehet, hogy a főnök azt mondaná, hogy kipróbálja mit tud. Én mindig ettől félek.

2022. okt. 1. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nem tudom, milyen területen dolgozol, de azért nem teljesen repetitív tevékenység esetén nem szívesen nyúlnak hozzá bevált emberhez, hiába van más jelentkező, akár a helyére, akár új kollégaként.


Ráadásul ha elveszíted a munkádat, akkor lehetséges, hogy a jövőben neked is szükséged lenne protekcióra vagy csak egy jó szóra egy jövőbeli kollégától a vezetőség felé, hogy “igen, ő egy jó ember, kiváló a szakmájában is, szeretnék vele dolgozni, örülnék ha felvennétek.”


Ilyen hozzáállással ennek csak az ellenkezőjét éred el, nagyon éretlen és a karriered szempontjából is meggondolatlan a felfogásod. Főleg egy olyan uram-bátyám közegben, mint a magyar.


Én minden főnökömmel és a kollégáim többségével jóban voltam eddig, tartva természetesen a hierarchiából fakadó távolságot a vezetőkkel. Amikor esetleg felálltam (még sehonnan nem bocsátottak el), mindig kaptam ajánlatot, hogy adnak referenciát, ha szeretnék vagy a kollégák beajánlottak másnak.


Neked ki fog segíteni? Senki! Ki akar majd veled dolgozni? Senki!


Ezzel a mentalitással teljesen kiszolgáltatottá teszed magadat, ami borzasztó veszélyes, pláne egy ekkora válság derekán.


Szóval szerintem érdemes volna változtatni, ha már nem késő és nem könyveltek el téged végleg a szakmádban.

2022. okt. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!