Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A legtöbb cég megtiltja, hogy...

A legtöbb cég megtiltja, hogy ugyanazt a tevékenységet egyidejűleg másodállásban egyéni vállalkozóként is végezd?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan érthető, hogy a cégek nem akarják engedni, hogy az ott szerzett tudást az ember egyidejűleg saját bevételére is használja. Akkor is így van, ha cégen belüli eszközt nem használ saját célra, csak magát a tevékenységet, tudását? Akkor is, ha az a tevékenység amit külön folytatna, nem konkurencia a cég profiljának?


Mérnöki, illetve IT tevékenységeket folytató embereknél, akik nagy cégeknél alkalmazottak, általában a szerződésbe van foglalva, hogy nem dolgozhatja ugyanazt saját célra, ugye? Mert én az eddigi munkahelyeim mindegyikén ezt tapasztaltam.



2021. ápr. 18. 12:47
 1/3 Fsms ***** válasza:

Igen, sokan ezért lesznek freelancerek.

Jobb esetben csak bejelentési kötelezettséget van.

2021. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pesti külföldi multinál vagyok mérnöki területen. Benne volt a szerződésemben ez a tétel, de kértem külön állásfoglalást a HRtől, hogy amíg nem a cég eszközeivel és nem munkaidőben csinálom, addig azt teszek amit csak akarok.
2021. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok esetben összeférhetetlen. Pl. a párom egy mérnöki szolgáltató cégnél dolgozik. Ha mellette ugyanebbe kezdene magánvállalkozóként, akkor felvetődik annak lehetősége, hogy elviszi a cégtől a klienseket, vagy legalábbis az újakat nem oda szervezi be, hanem magának. Az, hogy mit nevezünk ez esetben pl. konkurenciának, elég pengeél. Etikai szempontból megkérdőjelezhető. Ha teljesen más irányba nyitna, akkor persze nincs gond.

Én szintén mérnök vagyok olyan helyen, ahol terveket bírálok, alvállalkozókat bízok meg napi szinten. Konkurenciát a cégemnek nem tudok teremteni, de ha pl. csinálok egy tervező vállalkozást és a főállásomban a saját terveimet bírálom, az már összeférhetetlen. Ha csinálok egy vállalkozást, de ezen a területen nem vállalok tervezést, az rendben. Ugyanez igaz a kivitelezői munkákra is. Ha kiosztom a főállásomban a saját vállalkozásomnak a munkákat, az nyilván etikai szempontból nem oké.

Szóval elég összetett kérdéskör ez azért, nem lehet a céges eszközök használatával vagy nem használatával lerendezni.

2021. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!