Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi munka helyett miért...

Szellemi munka helyett miért csinál fizikai munkát?

Figyelt kérdés

Hotelben ajánlottuk egyik londínernek (csomagokat viszi fel a vendégeknek szobába) és mellékesen szobaszervízt is szokta csinálni, hogy a vezetőség szívesen átvenné recepcióra, mert nagyon jól beszél angolul, jó megjelenésű, kultúrált, szóval van neki hely magasabb pozícióban. ÉS természetesen több fizetésért.


De nemet mondott, jobb neki bőröndöket hurcolni egész nap.


Egyszerűen nem tudom megérteni ezt a gondolkodást. Ha egyszer van benned lehetőség többre, jobbra, előrelépésre, akkor miért nem?



2022. okt. 2. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Add meg a számát, megkérdezem tőle és kiírom ide a választ!
2022. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jobb borravalót kap, mintha a recepción dolgozna. Lehet, hogy nem is annyira szeret emberekkel dolgozni, míg a recepción folyamatosan az megy.
2022. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Add meg az elerhetoseget es megkerdezem tole helyetted.
2022. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
a recepció nem szellemi munka, hanem egy robot, elég sok felelősséggel. Ha nem tetszik neki a munka, a főnök vagy bármi más, akkor jó hogy nem fog odamenni. A fizetése meg szerintem simán megvan itt is.
2022. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Neha megfarkal egy ket vendeget, recepcion ezt nem tudna. Arrol nem beszelve h mennyit pihen igy...
2022. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettő dologra tudok tippelni.

Egyik, hogy elég monoton és unalmas a recepciós pultban dolgozni.

Másik, hogy elég jó borravalót össze lehet szedni.

2022. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Add meg az elérhetőségeit,megkérdezem tőle majd privatban megírom neked.
2022. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A recepciós gyakorlatilag nulla forint borravalót kap, de minden hülyeséggel őket találják meg, plusz állandóan náluk csörög a telefon mindennel. Ott kell állniuk egész nap, ez azért rosszabb, mint mászkálni. Ha valamit elcsesznek, annak komoly következményei vannak. És rengeteg a számítógépes munkájuk, gyakorlatilag nincs egy szabad percük.

A londíner ehhez képest egyszerű munka szellemileg, és ha van lift, akkor fizikailag sem gáz. Viszont egy csomó pénzt kap érte, aminek nagyrésze ugye borravaló. Ráadásul a munkaideje maximum negyedében dolgozik ténylegesen.

2022. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pl rosszul vagyok az irodai/szellemi munkától, utálok egy helyben ülni 8 órát, legszívesebben fel-alá rohangálni szeretek egész nap. Most szerzem meg a diplomámat, van azon kívül 3 szakmám és beszélek angolul-németül, de inkább elmegyek felszolgálónak (külföldre), mert egyszerűen demotiváló nekem az irodai munka. Nem minden fekete-fehér, nem mindenki szereti a monotonitást és az ücsörgést.
2022. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akar egész nap a vendégekkel dumálni. Plusz ha felviszi a csomagokat akkor kap jattot, amiről ugyebár senki se tud.. ez recepciósként nincs meg.


Én se vállaltam el egy vezetői pozíciót, maradtam inkább irodai aktakukac. láttam ,hogy a felettesem este 18 kor még körmöli az emaileket, volt olyan amire vasárnap reggel válaszolt.. ezt én nem vagyok hajlandó bevállalni.

2022. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!