Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakmai minibálbér az, hogy...

A szakmai minibálbér az, hogy ugyanannyit kap egy pénzügyi diplomás, mint egy pénzügyi okj-s végzettségű?

Figyelt kérdés
Ha valahova elvárás a felsőfokú végzettség, de máshova elég a középfok, akkor a szakmai minimálbér az az, hogy mindkettő ugyanazt kapja?

2022. okt. 3. 07:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mennyi a legkevesebb amit elkérhet egy diplimás és egy okj-s?(mist ne a munkaköröket nézzük hanem CSAK a végzettségeket)
2022. okt. 3. 07:23
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
A garantált bérminimum vonatkozik mindkettőre, annál kevesebbet nem kaphatnak. Ez most talán br 260 ezer.
2022. okt. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Minek tanultam en akkor főiskolán? Mi a diploma lényege?
2022. okt. 3. 08:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs külön diplomás, okjs stb minimálbér. Van minimálbér (200) és a garantált bérminimum (260).

Garantált bérminimum annak jár akinek a munkakörében jogszabály vagy kollektív szerződés előírja a középfokú végzettséget és természetesen van is az illetőnek ilyen végzettsége.

Ha egy 3 diplomás vagy egy technikus végzettségű elmegy portásnak jogosan kap 200at hisz nem kötelező többet adni.

2022. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"szerződés előírja a középfokú végzettséget"


Es ha felsőfokút várja el?

2022. okt. 3. 08:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha cégnél ahol dolgozol van kollektív szerződés és abban van ilyen hogy munkakör betöltésénél elvárás a xy diploma, ez esetben x ezer a bér akkor nem kaphatsz kevesebbet.
2022. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Melyik pénzügyi diplomával opció egyáltalán a bérminimum? Egy pénzügyes pályakezdő azért 350 alatt nem nagyon megy el dolgozni
2022. okt. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Az ember általában azért tanul felsőoktatásban, mert nem elégszik meg a minimummal. Én pl lesajnált bölcsész vagyok, de sosem kerestem bérminimumot, mindig több volt a fizetésem.
2022. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

300 bruttot ajánlottak penzugy diplomas mubkakörhöz most, és azt mondták keresetkiegészítést lehet kérni ha akarok.

De holnaptól már álljak be dolgozni.

Szóval azt sem tudom mennyit kérjek vagy ezt igy hogy?

2022. okt. 3. 10:00
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Pénzügy diplomával én diplomával nem fogadnám el a bruttó 300. Bár én pesti vagyok és gazdálkodás diplomám van csak és most ennek a duplájánál is többet kapok.
2022. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!