Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadékhoz kell...

Álláskeresési járadékhoz kell állandó lakcím?

Figyelt kérdés

Másfél éve élek Magyarországon és ez idő alatt volt bejelentett munkám, de most leépítés áldozata lettem.


Csak ideiglenes lakcímem van.


Illetve az is érdekelne ha megkapom a járadékot ez megszakításnak-e számit a TB-an?



2022. okt. 3. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
2022. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár vagy?
2022. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy csak ideiglenes címed van
2022. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magyar és szerb állampolgár vagyok. Ahhoz, hogy a Taj számot megigényelje nekem a cég(mivel nem MO-n születtem és nem volt), illetve fizesse utánam a TB-t, ahhoz elég volt az ideiglenes lakcím. Tartózkodási helyem van(az albérletem), lakóhelynél az szerepel, hogy “külföldi cím”.
2022. okt. 3. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen jó a tartózkodási hely is.


A tartózkodási helyed szerinti munkaügyi központnál igényelheted az álláskeresési járadékot, ha jogosult vagy rá.


Jogszabályilag ha valakinek van belföldön (Magyarország) lakcíme és tartózkodási helye is, akkor Ő dönt el, hogy hol igényli meg az álláskeresési járadékot. A lakcím szerint illetékes, vagy a tartózkodási hely szerint illetékes munkaügyi központnál. Neked külföld a lakcímed, tehát marad a tartózkodási hely szerinti.


"lletve az is érdekelne ha megkapom a járadékot ez megszakításnak-e számit a TB-an?"


Az, hogy nem megszakítás nélküli a biztosítási jogviszonyod szinte csak keresőképtelenség esetén érdekes. Ott nem mindegy, hogy 60 %-os, vagy 50 %-os táppénzre leszel emiatt jogosult. Ebben az esetben is megszakítás nélkülinek számít a jogviszony, ha nincs benne 30 napnál hosszabb kiesés.


Ha álláskeresési járadékra jogosult vagy, és folyósítanak is részedre, akkor biztosítottnak számítasz, tehát nem kell külön fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot az államnak. Az álláskeresési megszűnése után még annyi napig nem kell fizetned járulékot, ahány napig álláskeresési járadékra jogosult voltál (ameddig folyósították részedre), de maximum 45 napig.


"nekem a cég(mivel nem MO-n születtem és nem volt), illetve fizesse utánam a TB-t,"

Nem győzőm hangsúlyozni, hogy a cég nem fizeti utánad a TB-t. Senki után. Egy dolgozója után sem. A cég a Te bruttó béredből vonja le az ezt kiváltó járulékot, tehát valójában Te "fizeted" (és a többi dolgozó is), nem pedig a munkáltató.

2022. okt. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. okt. 4. 18:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!