Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az érettségi munkaviszonynak...

Az érettségi munkaviszonynak beleszámítható a nyugdíj kiszámításánál?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Általában nem.
2010. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. És mennyi beszámításra gondolsz egy érettséginél? 1év, 4 év? és aki bukott?
2010. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
74%
Nem számít bele. Minket pl azzal etettek hogy a gyakorlat is beleszámít. (3 év) ehhez képest mikor végeztem és nem kaptam munkát bementem a munkaügyi kpt-ba hogy segítsenek, b*sztak segíteni állást nem kaptam de segélyt sem 3 év munka után. Szal... magyar vagyok
2010. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú gyerekek...az nem semmi!Azért kérdezem ezt a kérdést,mert anyukám most 57 éves és beszélgettük,hogy még 7 évet kellene nyugdíjig dolgoznia,mert 33 év munkaviszonya van eddíg...-s ha beleszámítana az érettségi 4 év,azzal sokat spórolhatnánk...
2010. szept. 26. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Érdemes ezt konkrétan kiszámoltatni a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál.

Előfordulhat, hogy pont az érettségiztető iskola volt kiemelten támogatott, beépítettek a képzésbe valamilyen jogcímet.


Ma sem dolgozni kötelező az évek gyűjtögetéséhez, hanem fizetni a nyugdíjjárulékot.

2010. szept. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én ugy tudom hogy az érettségi nem de a szakmai képzés a 2 éves beleszámit !!! De annak idején én ugy halotam hogy sokmindent bele vettek az évekbe szoval elképzelehtő hogy anyukásnak még beleszámitott mert olyan ipari vagy valamilyen gazdasági szaközepet végzett hogy beleszámolhatÓ!!! de nem merem 100 százalékosra ezt mondani csak igy halotam az öregektöl a munka helyemen
2010. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!