Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3D modellezés (solid edge)...

3D modellezés (solid edge) iskola mellett?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és szeretnék pénzt csinálni a tudásomból illetve fejleszteni magam a 3D modellezés terén. Nem az a célom, hogy ebből éljek, sokkal inkább, hogy egy kis pénzt tudjak félre rakni, ha megtetszene egy cipő stb... Jelenleg közép iskolába járok, és olyan munkát keresnék amit iskola mellett szabadidőben tudnék csinálni, leginkább rendelés szerűen, viszont nem találom azt a helyet ahol ilyen munkákat tudnék találni. Talán hátrány, hogy Szerbiában élek, így keresgetés közben nem árt tudni a nyelvet. Tanácsot szeretnék kérni, hogy merre tudnék elindulni, illetve ha valaki van/volt hasonló helyzetben, mihez kezdett. A hülyeséget mellőzzük. Aki tud segíteni annak ezer hála.

2022. okt. 6. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy önállóan, felügyelet nélkül 3D modelleket készíts, kell pár év gépészmérnöki tapasztalat. Az ehhez szükséges kapcsolati tőkét is az iparban szeded össze, olyan állás ahol referencia nélkül, modellek bérgyártása a munka, nem nagyon van.

Nem beszélve az általad említett szoftverről, az bizony borzasztó drága. Úgynevezett ncore licenszel elindulni pedig nem szerencsés, csak ront az eleve csekély (közel 0) eseélyeiden.

Mindenféle rosszindulat nélkül, a realitások talaján gondolkozva, én más pénzekereseti lehetőséget keresnék, ezt pedig megtartanám (egyelőre) hobbinak.

2022. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze nem csak gépész vonalon van igény modellezésre, én csak ebből a perspetívából közelítettem. #1 voltam.
2022. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Privát személyeknek szeretnék modelleket vagy akár műszaki rajzokat készíteni. Egyet értek egyébként. Végzettség nélkül nehéz bizalmat szerezni és nyilván nincs annyi tudásom sem egyenlőre mint egy mérnöknek. Talán annyival könnyebb nekem amit elfelejtettem említeni, hogy van 3D nyomtatóm, talán azt többen keresik így privátul, volt már hogy adtak egy törött alkatrészt amit megterveztem és kinyomtattam az illetőnek, de nem sok ilyen van...
2022. okt. 6. 10:36
 4/4 anonim válasza:

Ötlet: Kezdj el 3D nyomtatáshoz modelleket tervezni. Ha bonyolult gépszerkezeteket csinálsz, vagy részletes rajzokat, akkor azokért lehet pénzt kérni, pl Cults 3D vagy hasonló oldalakon.

Egyébként végzettség nélkül nem nagyon tudsz pénzt keresni ilyen dolgokkal. Inkább kezdj el korrepetálni egy középiskolást matekból vagy fizikából, ha zsebpénz kell.

2022. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!