Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanár ma az egyik leglenézet...

A tanár ma az egyik leglenézettebb foglalkozás?

Figyelt kérdés

Igazából mindenki tudja, hogy mennyire rosszul fizet, ezért nem is vonzó és gyengébb képességű diákok mennek tanárnak. A közbeszédben is ez van benne, hogy az lesz tanár, aki sehol máshol nem állná meg a helyét meg hogy annyi szabadidejük van, nincs rendes számonkérés. Ma egy munkatársam is mondta, hogy a nővére "oh csak tanár, neki nem voltak soha életcéljai".

Ez azért valahol szomorú, mert csak szükség volna jó tanárokra, de ha mindenki lenézi őket, akkor nem lesz motiváló odamenni.



2022. okt. 11. 18:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14%

"#6 Mondta a Fideszes birka, majd visszament fizetni a háromszoros rezsit és leszarni az ország jövőjét."


Nem vagyok Fideszes, már megint hülyeséget írtál.

2022. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem is a leglenézettebb, de a presztizse a béka s.gge alatt van, az igaz.

Én is pályaelhagyó tanár vagyok. Már 20 éve abbahagytam, akkor sem volt jobb semmivel. És az összes fiatal kollégám elment a pályáról, leginkább az öregek maradtak. És nem azért, mert nem bírták a terhelést a fiatalok, hanem azért, mert ők beszélnek nyelveket, és máshol is találnak munkát. Egy 60 éves magyar-történelem tanár, aki a magyaron kívül más nyelven nem beszél azért elég nehezen talál máshol állást. Viszont a fiatalok lelkesedése elég hamar lelohadt a fizetés és a szülők/gyerekek hozzáállása miatt.

Ezt sajnos nagyon elszúrták, és a fizetésemeléssel önmagában még nem lesz megoldva a kérdés.

Egyébként normális emberek nem nézik le a tanárokat. Én most irodában dolgozom, és sokkal kevésbé fáradok el a nap végére, mint annak idején tanárként. Az órákra készülni is kell, legalábbis egy lelkiismeretes tanár készül. Én jóval többet dolgoztam egy nap, mint napi 8 óra. Most kevésbé vagyok leterhelt, és háromszor annyit keresek.

2022. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem a leglenézettebb, de én már lemondtam róluk. Imádom a szakmám, de ha valaki így megalázna, nemcsak a szánalmas fizetésemmel, hanem a fenyegetőzéssel, nemes egyszerűséggel ráborítanám az asztalt és rábasznám az ajtót.


Ki a qrva anyját érdekli, hogy ki leszek rúgva? Legrosszabb esetben is a szakos tárgyaim továbbtanulásával hobbiból magántanárként korrepetálással/fizetős tanfolyamokon oktatással megoldanám az életem. 5 év egyetemet letolt embereknek nem okozhat problémát valami újat tanulni.


Faszarcú undorító bagázs, megérdemli, hogy tanár híján maradjon. De eddig behódoltak a tanárok nekik... Baromi szánalmas.

2022. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

#4


Ahhoz hogy te programozó kemény fiú legyél még valaki foglalkozott veled az oviba majd az általánosba meg a gimnáziumba hogy eljuthass a mérnökinfó szakra az egyetemen.

Gondolom 5 évesen az oviból a játszótérre nem a laptopoddal meg a programozós attitűdőddel jártál le hintázni?

2022. okt. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

#14 Úgyvan, etesd a trollt, az ilyenek miatt jönnek ezek elő újra, mert foglalkoznak velük az emberek....


Ez a nyomorék annyira programozó, mint én űrhajós, a fél napját az oldalon tölti.

2022. okt. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
19%
15-os nyominger szerintem osszekeversz valakivel. Pont te lesed meg ejjel egykor is az ejjelior kuckodban, hogy ki mit irogat es probalod osszeparositani a hozzaszolasokat. Ejjel jarorozni kell a telepen, nem a telot nyomkodni bohocmajom, nem mondta a fonokod? 🤡🤡
2022. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%

16-osnak valoban semmi koze a programozashoz, de mindenhova beir valami hasonlot, a legutobbi talan ennel a kerdesnel a 10-es hozzaszolasa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

Raadasul tobb accountrol is szokott beszelgetni sajat magaval.

2022. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
10%
Jol van, latom meg itt vagy. Ne felj, mindjart jon a valtas, addig leheld be az ejjelior kuckot, utana mar nem kell kenyszeresen a gyakorit lesned, mehetsz aludni. Talan ha meguntad akkor tanulhatsz is valami ertelmeset, hogy ne itt kelljen elned az eletedet szajtato nyomorult 💁
2022. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
96%
Igen, kipcsakisztánban az egyik leglenézettebb. De ha megnézed a "Még egy kört mindenkinek" című dán filmet, ott láthatod, hogy Dániában pl. a tanárok is megengedhetik maguknak, hogy luxuséttermekben igyanak különleges burgundi borokat, illetve társadalmilag is jobban megbecsülik őket,
2022. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Nálunk nincs se matek, se angol se informatika tanár. Az igazgató és a szülők is örjöngenek, a tanári kar helyettesít.


Ha egy tanár nem vált munkát és jó az azért van mert van a háztartásban még valaki aki keres. Ahol nincs ott a pénz beszél és keres as munkát.

Vannak még elhivatott jó tanárok de ők is szét vannak aprózva a sok helyettesítés miatt

2022. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!