Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradnál a helyemben a jelenle...

Maradnál a helyemben a jelenlegi munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Régóta itt dolgozom, jóban vagyok a kollégáimmal és nem kell túlhajtanom sem magam a munkanapok nagy részében. Hetente 1-2 alkalommal home office is van.

Viszont a fizetésem csak bruttó 400 ezer,amit idén már nem is emelnek. Ha elmennék máshová a jelenlegi tudásommal akkor körülbelül egy százassal biztos többet keresnék.

Maradnátok vagy sem?



2022. okt. 11. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bruttó 400??

Már régen otthagytam volna. Az 500 sem sok, de ha ebből a kettőből lehet választani, lépnék.

2022. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
van jobb hely, ahova azonnal felvesznek? akkor mennék. Ha nincs akkor maradnék.
2022. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mennék mindenképp. Br 400 000 Ft elég karcsú, még akkor is ha van másik kereső a háztartásban.
2022. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Élethelyzettől függ. Én pl biztos nem hagynám ott ha a munkaidő nagy része farokhegyezés, mert kaptam egy lakást, hogy ne faterék nyakán lógjak és amúgy meg semmi nem érdekel, amire sok pénzt kellene költeni. Család is felejtős, mert testalkatra és fejre sem vagyok az a típus, akivel ingyen kefélne valaki, így pont nem érdekel, hogy hó végéig elég a fizu vagy marad 100 ezer a számlán. Ha nem tartana ki hó végéig, akkor kérek mutertól, a kiadott lakásaik bevételéből meg a fizuból bőven ki tudnak segíteni. Másnak lehet, hogy más szempontjai vannak, felcsinált valakit, elfogyott a babahitel, egyéb hiteleket nyög, drága hobbija van, luxusautót tart fent, stb. Ebben az esetben nyilván bevállalja, hogy többet dolgozik több pénzért.
2022. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbben azt mondanák, hogy nem, mert az emberek általában nem szeretnek dolgozni.

Én viszont mennék. Nem csak a pénz miatt, hanem azért, hogy szakmailag fejlődni tudjak. A home office-nak megvan az a nagy hátránya, hogy bele lehet punnyadni, és utána már nehéz belőle kitörni.

2022. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

"A home office-nak megvan az a nagy hátránya, hogy bele lehet punnyadni, és utána már nehéz belőle kitörni."


Mire gondolsz? Én IT-ban dolgozom, fejlesztőként és imádok itthonról dolgozni, sokkal hatékonyabb vagyok így.

2022. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5

Szerintem meg a legtöbben azt hazudják, hogy igen, mert a bruttó 400 milyen fos a semmire is.

2022. okt. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%-ot, ha lenne emelésed a mostani cégnél szerintem fixen nem kapnál, szóval érdemes lehetne váltani, főleg ha valami pluszt is tudnál tanulni az új helyen.
2022. okt. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#5

Számomra ez annyira felfoghatatlan. Volt kollegám áthívtam a mostani cégemhez, kb ugyan azt kell csinálni, csak itt tényleg kell csinálni. Ott br. 600 a fizetése, itt br. 1M-nál kezdődik a sáv.

De megelégszik a mostani munkájával mert nem kell sok mindent csinálni.

2022. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mire gondolsz? Én IT-ban dolgozom, fejlesztőként és imádok itthonról dolgozni, sokkal hatékonyabb vagyok így."

Pontosan erre.

Ha felajánlanának egy előléptetést, de azzal a feltétellel, hogy minden nap be kell járni, azonnal nemet mondanál, mert annyira kényelmes otthon, ugye?

Megvan ennek a pszichológiai hátránya nem kicsit.

2022. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!